Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Pokorí Maťo Homola Hockenheimring? Držme mu palce!

Maťo Homola, bude tento víkend bojovať na nemeckom okruhu Hockenheimring. Jeden z najlepších slovenských pretekárov súčasnosti, jazdiaci za taliansky tím Target Competition vo vozidle Hyundai i30 N TCR, bude určite horúcim kandidátom na víťazstvo.

Aktuálne tretí muž v celkovom hodnotení európskeho šampionátu TCR Europe, Maťo Homola,sa už v týchto chvíľach pripravuje na preteky na slávnom nemeckom okruhu Hockenheimring, na ktorom vo svojej doterajšej kariére nejazdil. „Na Hockenheimring idem vôbec po prvý krát. Mám ho dosť dobre najazdený na simulátore a teším sa naň! Hoci po prerábke v roku 2002 ide o ďalší „Tilkedrom“, no je tam viac možností na predbiehanie a pár náročnejších zákrut, čo by mne a „eNku“ mohlo vyhovovať,”povedal pred víkendom Maťo. Na Hungaroringu získal Maťo nielen pole position, ale aj víťazstvo v prvých pretekoch, na ktoré by rád nadviazal. „Je to tak. Víťazstvo nesmierne chutí. Je tu však neskutočne vyrovnaná konkurencia, 10 jazdcov na Hyundaioch a takisto, ďalšie silné značky. Použijem opäť svoju formulku – budem bojovať ako lev a dám to toho všetko. Veď kedy to tak nebolo?“odľahčil Maťo Homola.

Pretekársky formát víkendu bude trocha odlišný od toho posledného v Maďarsku, kedy bude už piatok venovaný dvom voľným tréningom a v sobotu bude na programe kvalifikácia a prvé preteky. Druhé budú štartovať v nedeľu. Tie prvé si môžete pozrieť online na webovej stránke RTVS so slovenským komentárom, druhé už zachytíte naživo v nedeľu na obrazovkách Dvojky a opäť vás nimi budú sprevádzať slovenskí komentátori Ján Žgravčák a Michal Cimbalík. Tie najdôležitejšie udalosti a pretekársky život môžete sledovať tiež na Maťových sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Program pretekov TCR Europe Hockenheimring:

Piatok, 24.5.2019
11:10 – 11:40             Free Practice 1 (30 min)
16:40 – 17:10             Free Practice 2 (30 min)

Sobota, 25.5.2019
10:05 – 10:40             Qualifying 1 a 2
14:40 – 15:10             Race 1 (23 min + 1 kolo) naživo www.rtvs.sk

Nedeľa, 26.5.2019
11:35 – 12:05             Race 2 (23 min + 1 kolo) naživo Dvojka RTVS

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov