Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Príde Lexus LC o strechu?

Lexus predstavil  koncept LC Convertible európskej verejnosti na ženevskom autosalóne. Model hneď upútal pozornosť návštevníkov.  „Reakcie fanúšikov značky Lexus, potenciálnych zákazníkov a dokonca aj novinárov sú neobyčajne pozitívne.  Sme veľmi šťastní a odovzdávame tieto informácie do našej centrály. Chceme mať istotu, že existujú silné argumenty na uvedenie tohto auta na preplnený trh s kabrioletmi,” povedal  P. Gouteux.

LC vo verzii  Convertible má značke pomôcť vstúpiť na trh, na v posledných rokoch chýba. „Radi by sme ľuďom aj celému automobilovému priemyslu ukázali, že dokážeme vytvoriť vozidlo pre každého zákazníka.  Pre vodičov v mestách máme Lexus UX, ponúkame limuzíny ES alebo vlajkový LS. Pôsobíme aj v oblasti športových automobilov a GT a teraz aj v segmente kabrioletov,” uzatvára zástupca spoločnosti Lexus.

 

Interiér je kľúčom k úspechu

Dizajn je nepochybne silnou stránkou Lexusu LC a inak to nie je ani vo verzii so snímateľnou strechou. „Tento kabriolet sa v ponuke vozidiel tohto segmentu skutočne vyníma. LC Convertible je manifestom dizajnu. Najmä jeho interiér s bielou kožou a palubnou  doskou so žltým prešívaním, ktoré poznáme z LC Naples Yellow Limited Edition,” hovorí Gouteux. Podľa neho je pri tomto vozidle najdôležitejší práve interiér: „V kupé je interiér zameraný viac na vodiča. Ale keď si kúpite kabriolet a zaparkujete ho na ulici so sklopenou strechou, musí zaujať aj okoloidúcich. Preto sme interiéru venovali výnimočnú pozornosť.”

Rovnaké rozmery a mäkká strecha

Hoci sa LC Convertible konštrukčne odlišuje od kupé,  dizajnérom sa podarilo  zachovať rozmery verzie s pevnou strechou.  To je ďalšia charakteristická črta auta.  „Práve z tohto dôvodu je koncept jedinečný – zachovať rovnaké rozmery a vzhľad auta bolo pre dizajnérov  veľkou výzvou. Jeho štíhla silueta z neho robí roadster,” hodnotí expert. „Najťažšou úlohou bolo zachovať vnútornú kapacitu auta, pretože sme museli nájsť miesto pre sklápaciu strechu.“

Koncept Lexusu má klasickú, mäkkú  strechu. Je to vedomé rozhodnutie, ktoré pozitívne ovplyvňuje aj jazdné vlastnosti.  „Auto sa zdá byť omnoho ľahšie, dynamickejšie  a poskytuje väčšie potešenie z jazdy. Pevná strecha by ho príliš zaťažila a napokon skryť mäkkú strechu do auta je omnoho jednoduchšie,” vysvetľuje  Gouteux.

Peter Lacena, foto: archív

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov