Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Mitsubishi sa pochválilo konceptom TRITON ABSOLUTE

Mitsubishi a pick-up patria k sebe od nepamäti. Na báze modelu Triton, ktorý u nás poznáme pod označením L200, automobilka predstavila poriadne drsný kúsok. Dostane sa na výrobné linky?

V Európe automobilom s karosériou pick-up práve ruže nekvitnú, no za veľkou mlákou je to presne naopak. Predajným štatistikám vládnu nielen v USA. A treba dodať, že čím sú väčšie, tým sú úspešnejšie. K veľkému autu patrí drsný výraz tváre, a tak poriadne pritvrdilo aj Mitsubishi. Svoj koncept TRITON ABSOLUTE, ktorý by však nemusel mať ďaleko k sériovej produkcii, predstavila na 40. ročníku medzinárodného autosalónu v Bangkoku.

Neprehliadnuteľné prvky konceptu TRITON ABSOLUTE poukazujú na odolnosť rámovej konštrukcie pick-upu a prinášajú robustný dizajn s nekompromisnými schopnosťami vozidla v akomkoľvek jazdnom prostredí. Ochranné panely karosérie, vylepšená svetlá výška vozidla vďaka zdvihnutiu karosérie o 50 mm, širší rozchod kolies pre využitie terénnych pneumatík, robustný štýl a výrazné prevedenie LED reflektorov tohto špeciálneho modelu sú vyjadrením filozofie “ABSOLUTELY Beyond Tough”, ktorú spoločne utvárali všetky predchádzajúce generácie tohto mimoriadneho pick-upu.

Mitsubishi predpokladá, že tento model osloví majiteľov pick-upov po celom svete, nakoľko prináša kombináciu preverenej technickej odolnosti a schopnosti modelu TRITON (L200) vysporiadať sa s akýmkoľvek terénom, ešte viac vylepšenú v novom modelovom prevedení predstavenom na jeseň minulého roka v Thajsku.

Peter Lacena, foto: archív

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov