Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Toyota vyrába hybridné prevodovky aj v Európe

Toyota spúšťa vo svojom poľskom závode TMMP vo Walbrzychu výrobu štvrtej generácie hybridných prevodoviek. TMMP je prvým závodom mimo ázijského kontinentu, kde sa vyrába tento typ hybridných prevodoviek.

Toyota reaguje na obrovský rast záujmu o hybridné autá v Európe. Vo svojom závode v Poľsku spúšťa prevodoviek určených pre hybridné autá. Montovať sa budú do modelov   Corolla Hybrid a Toyota C-HR Hybrid. TMMP je prvým závodom spoločnosti Toyota mimo ázijského kontinentu a druhým závodom mimo územia Japonska, ktorému bola zverená výroba technologicky náročných hybridných prevodoviek Toyota.

V roku 2000 sme v Európe prostredníctvom nášho prvého hybridu nastúpili na európsku cestu elektrifikácie. Hybridný pohon tu dnes využíva prakticky každé druhé vozidlo našej značky a predaje našich hybridov neustále rastú. Hybridné technológie sú kľúčovým prvkom, ktorým sa odlišujeme od ostatných,“ hovorí Johan van Zyl, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Toyota Motor Europe.

Spoločnosť Toyota chce každoročne na celom svete do roku 2030 predávať viac ako 5,5 milióna elektrifikovaných vozidiel, vrátane jedného milióna vozidiel s nulovými emisiami.

Toyota (PL), foto: archív

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov