Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Hyundai i30 N Line: Rýchlik na každý deň

Po obrovskom úspechu ostrého modelu Hyundai i30 N automobilka pripravila ďalší emóciami nabitý kompakt, ktorý však bude výborným spoločníkom aj pre bežnú jazdu. Ponuku modelového radu i30 rozširuje o špeciálnu sériu N Line.

Športovo ladenú verziu N Line spoznáte už na prvý pohľad. Auto dostalo prednú masku z modelu i30 N, decentné logo N Line na predných blatníkoch, športové DNA podčiarkujú dvojfarebne lakované disky s priemerom 18 palcov. Aj keď úpravami v porovnaní s klasickými modelmi prešlo aj naladenie podvozka, je verzia N Line napriek športovým pneumatikám s nízkym profilom prekvapivo komfortná. Súčasťou úprav podvozka sú aj väčšie kotúče predných bŕzd. Zmeny sa odohrali aj na zadnej časti karosérie, na piate dvere dizajnéri umiestnili čiernou farbou nalakovaný spojler s integrovaným brzdovým svetlom, zadné skupinové svetlá dostali modernú LED techniku, nárazník je doplnený o efektný športový difúzor.

 

 

Emócie aj v kabíne

Športové gény auta sa preniesli aj do kabíny. Prvé, čo vám udrie do očí, sú športové predné sedadlá. V prípade Hyundai i30 N Line však športové neznamená menej pohodlné. Vodič si môže nastaviť optimálnu výšku, upraviť dĺžku sedáku a samozrejme aj pozíciu bedrovej opierky. Tieto sedadlá vás teda nielen podržia v zákrutách, no pohodlne sa v nich budete cítiť aj na dlhých cestách na dovolenku. K športovému autu patrí aj športový volant a kulisa radiacej páky. A tak tie, ktoré má špičkový model Hyundai i30N, dostala aj verzia N Line. O pohodu počas cestovania sa postará dvojzónová automatická klimatizácia ako aj moderný multimediálny systém, ktorý ponúka aj služby Apple CarPlay a Android Auto. Limitovaná edícia Hyundai i30 N Line je na tom výborne aj v oblasti aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Podobne ako štandardné verzie má vo výbave aj asistent na rozjazd do kopca, aktívne udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, automatické prepínanie diaľkových reflektorov, sledovanie únavy vodiča ako aj systémy  autonómneho núdzového brzdenia a varovania pred čelným nárazom.

 

Pod kapotou

Hyundai i30 N Line bol navrhnutý tak, aby majiteľovi ponúkol kombináciu radosti z jazdy s výhodnou ekonomikou prevádzky. Pod prednú kapotu preto konštruktéri umiestnili preplňovaný benzínový štvorvalec s objemom 1,4 litra, maximálnym výkonom 103 kW (140 k) a najvyšším krútiacim momentom 242 Nm. Štandardne je motor dodávaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, za príplatok je k dispozícii aj osvedčený dvojspojkový sedemstupňový automat 7 DCT, vďaka ktorému bude jazda v Hyundai i30 N Line nielen športovo emotívna ale aj komfortná.

Hyundai modelom N Line odpovedá na obľubu vozidiel, z ktorých na jednej strane sršia emócie, no na druhej sú výborným spoločníkom na každodenné jazdenie za povinnosťami. Podobne ako v prípade štandardných modelov zákazník na vozidlo dostane záruku na päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Základná cena Hyundai i30 N line je stanovená na 18 590 €.

Text: Peter Lacena, foto: autor a archív

Diskusia 1
  1. Zuzana Uhrová Používateľ hovorí

    Seststupnova manualna prevodovka, za priplatok aj dvojspojkovy sedemstupnovy automat 7 DCT

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov