Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Autobusy v Portugalsku budú vďaka Toyote jazdiť na vodík

Systém palivových článkov Toyota bude nasadený v prvých mestských autobusoch Caetanobus v Portugalsku. Prvý mestský autobus na vodík firma predstaví na jeseň 2019.

Toyota bude v Európesvoje systémy palivových článkov dodávať firme Caetanobus SA na účely výroby mestských autobusov poháňaných vodíkovými palivovými článkami. Prvé bezemisné mestské autobusy na palivové články zídu z výrobných liniek Caetanobus SA už za rok a uvedená spoločnosť ich spočiatku nasadí v poloprevádzkovom režime.

Dodávky našich systémov firme Caetanobus dokazujú široké možnosti praktického využitia a ekologických prínosov vodíka na ceste k spoločnosti bez emisií. Veľmi nás teší vyhliadka na vznik prvých autobusov nášho dlhodobého automobilového partnera v európskych mestách. Vodíkové autobusy majú voči iným bezemisným autobusom niekoľko významných výhod, ako je dlhší dojazd alebo kratší čas tankovania. Vďaka týmto prednostiam možno vodíkové autobusy prevádzkovať na dlhších trasách a s vyššou mierou využitia,“ uviedol Dr. Johan van Zyl, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Toyota Motor Europe.

José Ramos, prezident holdingu Salvador Caetano Indústria, k tomu dodáva: „Sme veľmi hrdí na to, že sme prvou firmou v Európe, ktorá bude ťažiť z výhod popredných technológií palivových článkov od Toyoty, a už sa tešíme, až potvrdíme naše špičkové schopnosti v oblasti vývoja a výroby autobusov. Sme presvedčení, že vodík je pre bezemisné autobusy skvelým riešením.“

Toyota (PL), foto: archív

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov