Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Peking: Škoda Kamiq mala svetovú premiéru v Číne

Na českom veľvyslanectve v Pekingu, zažila svetovú premiéru nová Škoda Kamiq. Mestské SUV je po modeloch Kodiaq a Karoq tretím novým členom rodiny vozidiel SUV značky na tomto veľmi dôležitom trhu.

Nová Škoda Kamiq dostala dizajnové prvky charakteristické pre všetky nové SUV českej značky. Zákazníkov v Číne zaujme nielen výrazným dizajnom, ale aj atraktívne kombináciou priestrannosti a moderných technológií. Bezprostredne po svetovej premiére sa Škoda Kamiq predstaví verejnosti na autosalóne Auto China 2018, ktorý sa koná od 25. apríla do 4. mája v Pekingu.

Novinka dostala množstvo moderných technológií. Na čínskom trhu pôjde už o tretí SUV model v ponuke automobilky Škoda. Nový Kamiq bude mať pod kapotou benzínový motor s objemom 1,5 litra a výkonom 81 kW/110 k. Na dĺžku meria vozidlo 4,39 metra, široké je 1,78 metra a má výšku 1,59 metra. Rázvor má hodnotu 2,61 metra. Nové SUV sa bude ponúkať výhradne so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

​SUV Kamiq má charakteristickú masku chladiča s vertikálnymi zdvojenými lamelami. Tvary svetlometov s kryštalickými prvkami plynule prechádzajú až do masky chladiča, čo modelu Kamiq dodáva podľa Škody robustnejší vzhľad. Športový tvar potom umocňuje ostro rezaná línia na bokoch vozidla. Zadné svetlá následne zasahujú hlboko do bokov vozidla, vďaka čomu ho robia opticky širším.

Kamiq ponúka moderné riešenia konektivity. Preto je vybavený novo vyvinutým inteligentným systémom konektivity. Jednou z technologických predností systému je aj hlasové ovládanie od firmy iFlytek, ktorá podľa spoločnosti Škoda Auto patrí k popredným ázijským dodávateľom hlasového ovládania na báze umelej inteligencie. Cena by mala začínať na úrovni v prepočte asi 12-tisíc €, no predaj bude prebiehať výhradne v Číne.

Skoda Media Services (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov