Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

VIDEO/Ženeva: Koncept Aston Martin Lagonda Vision – dráždenie zmyslov aj pohladenie duše

Aj interiér hovorí jasnou rečou budúcich generácií.

Aj britská automobilka Aston Martin prezentovala na nedávnom autosalóne v Ženeve svoju víziu automobilovej dopravy v budúcnosti. Atraktívna elektrická štúdia Lagonda Vision Concept je kombináciou výrazného organického dizajnu, modernej technológie a luxusného interiéru.


Koncepčnou kreáciou Lagonda Vision Concept odkazuje Aston Martin na svoju vlastnú značku automobilov Lagonda, ktorú odkúpil po druhej svetovej vojne David Brown. Posledný model s týmto označením vyrobili v roku 1989, od tej doby značka luxusných vozidiel utíchla, až dodnes.


Aston Martin touto futuristickou štúdiou bez nulových emisií ukazuje ako je pripravený na novú modernú radu vozidiel, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta od roku 2021. Koncept prakticky bez prednej kapoty je kratší a nižší než tradičné limuzíny.„Lagonda nepotrebuje zaberať veľa miesta na cestnej komunikácii alebo neohrabane ukazovať svoje bohatstvo. Je to ako, keď porovnávate Concorde s prvou triedou klasického lietadla,” uviedol Marek Reichman, kreatívny riaditeľ spoločnosti Aston Martin.


Nová Lagonda disponuje navyše úplne novým dizajnovým jazykom, ktorý je odvážny a výrazný. Vďaka elektrifikácii nových vozidiel sa konštruktéri a návrhári mohli viac rozvinúť vo svojich víziách. Pripravujú preto hneď dva modely, ktoré budú z tohoto konceptu vychádzať. Jedným bude koncept kupé a druhým koncept SUV.


Práve pohon definuje proporcie vozidla, ktoré menej miesta venujú batožinovému priestoru a prednej časti určenej pre motory. Batérie s avizovaným dojazdom 644 km sa nachádzajú v podlahe, pričom elektromotory na nápravách príliš veľa miesta nezaberajú. Automobil je pripravený na čerstvú generáciu akumulátorov, ktoré vďaka absencii tekutého elektrolytu, znižujú riziko požiaru.


Na prvý pohľad je všetko podriadené interiéru, ktorý je modulárny podľa aktuálnych potrieb. Maximálne presklenie ponúka väčšiu dávku denného svetla, ktoré je spolu s geometrickými prvkami hlavným lákadlom. Bonusom sú potom polohovateľné sedačky a moderné technológie. V interiéri nájdete tiež keramické obloženie a samozrejme karbón a drevo.

Koncept Lagonda Vision prirodzene myslí aj na autonómnu jazdu.  Údajne je schopný absolvovať autonómnu jazdu na úrovni 4. V praxi to znamená, že šoféra nepotrebuje pre bežné cesty a bežné jazdné situácie. Volant a pedále mu však nechýbajú.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov