Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO/Ženeva: Na Zerouno Duerta nečakajte! Každý z piatich kusov stojí 2 milióny eur

Limitovaná edícia! Pozeráte sa na jeden z piatich exemplárov.

Spoločnosť Italdesign Giugiaro oslávila minulý mesiac 50. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti využila marcový autosalón v Ženeve na svetovú premiéru nového športiaku Zerouno Duerta, ktoré šokuje nielen dizajnom a výkonom, ale aj cenou.Prvým autom, ktoré Italdesign predal už pod vlastnou značkou, bolo vlani kupé Zerouno. Rovnako ako aj čerstvý model, ktorého hlavným odlišovacím znakom je stiahnutá strecha, išlo skôr o špecialitu pre motoristických zberateľov. Zatiaľ, čo cena kupé sa pohybovala okolo 1,3 milióna eur, každý z piatich roadsterov atakuje sumu 2 milióny eur!Okrem toho, že ide o verziu kabriolet, tak nový roadster Zerouno Duerta s rôznych uhlov  pohľadu a zakrivení trochu pripomína voz Lamborghini Veneno. Konkrétne roadster Lamborghini Veneno, ale tento fakt až natoľko neprekvapuje, pretože hlavným dizajnérom u firmy Italdesign je bývalý šéf oddelenia dizajnu Lamborghini Filippo Perini.


 
Pri porovnaní kupé a roadsteru sa pritom technicky príliš veľa nezmenilo. Opäť ide o superšportiak s unikátnou karosériou štúdia Italdesign a technikou vypožičanou od koncernu Volkswagen. Presnejšie je celý voz postavený na základu dvojčiat Lamborghini Huracán a Audi R8 V10 plus, rovnako ako tomu bolo v prípade kupé Zerouno. Nový roadster má karosériu kompletne vyrobenú z uhlíkových vlákien.Čo sa týka výkonnostných ukazovateľov, tie taliansky výrobca zatiaľ nezverejnil. Podľa motoristických odborníkov sa však dá očakávať celkový výkon minimálne 449 kw (610 k) pri krútiacom momente 560 Nm. V takom prípade by mal  automobil akcelerovať z pokoja na stovku za približne 3,2 sekundy, pričom dosiahne maximálnu rýchlosť  330 km/h.

 
 
 

Mimochodom, oficiálnym vlastníkom firmy Italdesign, ktorá patrí do tzv. Volkswagen Group, je nemecká automobilka Audi. Spoločnosť založili Giorgetto Giugiaro a Aldo Mantovani v Turíne v roku 1968, pričom v počiatkoch sa venovala aj iným priemyselným odvetviam ako napríklad leteckému.  Medzi najslávnejšie dizajnérske kúsky patria koncept Bizzarrini Manta, BMW M1, DeLorean DMC-12 a Volkswagen Golf, či Scirocco.

-jj-

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov