Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

VIDEO/Ženeva: Prvé “maďarské” Ferrari 488 Pista trhá pri štarte betón!

Ďalší “divoký koník” z Maranella sa hlási o slovo.

Ak sa chystáte na autosalón do Ženevy, tak si dajte pozor, aby vám neuletelo pred očami. Čo? Nové Ferrari 488 Pista totiž dokáže akcelerovať z nuly na stovku za neuveriteľných 2,85 sekundy a maximálnu rýchlosť má obmedzenú na 340 km/h!


Talianska automobilka Ferrari dokáže významné medzníky vo svojej histórii náležite osláviť a zvýrazniť. Inak tomu nie je ani pri príležitosti 70. výročia, ktoré bolo dôvodom na to, aby do Ženevy ohlásila premiéru športového modelu nazvaného 488 Pista.


Ferrari 488 Pista je ďalším z vozom v sérii s motorom V8 rovnako ako boli modely 360 Challenge Stradale, 430 Scuderia a 458 Speciale. Konštruktéri z talianskeho Maranella sa rozhodli navrhnúť športový model plný dynamiky, technologického pokroku a odkazujú na dedičstvo motoristického športu.


Dizajn vozu odkazuje na už zavedené modely, ale posúva ich ďalej vďaka energickému a efektívnemu vzhľadu. Celá konštrukcia vozu bola odľahčená o 50 kg, dôležité prvky karosérie boli lepšie aerodynamicky tvarované v súlade s Ferrari Design. Okrem toho bola skrátená predná časť vozu a vznikol tak originálny efekt plávajúceho krídla.


Ako hlavný základ a inšpirácia však pre Ferrari 488 Pista poslúžil model Ferrari 488 GTB, čo je napokon zrejmé na prvý pohľad. Lenže úpravy na voze ich zmenili na skutočný špeciál. Všade je poznať snahu o čo najväčšie zníženie hmotnosti auta. Všade je prítomný karbón, takže auto schudlo na 1280 kg.


 

Súčasne aj dvojito preplňovaný osemvalec s objemom 3,9-litra dostane niekoľko úprav, takže sa výkon posunie na 530 kW (721 koní) a krútiaci moment o 10 N.m na 770 N.m. Auto dostalo nové prevody aj diferenciál. Vďaka technológiám používaným v pretekoch F1 a zlepšenej aerodynamike sa prítlak zvýšil o 20 %.

-jj-

 

 

 

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov