Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Čo má v garáži Lewis Hamilton?

McLaren AMG SLS-Black Series

Lewis má k značke Mercedes-Benz pozitívny vzťah a na verejnosti ho nemá problém ukázať. Pod kapotou sa nachádza 6,2 litrový osemvalec s výkonom 622 koní a maximálna rýchlosť dosahuje 315 km/h.

McLaren P1

Nie je žiadnym tajomstvom, že Hamilton má k značke McLaren veľmi priateľský vzťah. Asi aj preto, že práve v jeho farbách sa v roku 2008 stal prvý raz majstrom sveta vo Formuli 1. Možno si chcel tento míľnik v jeho kariére pripomenúť a v roku 2015 sa rozhodol pre kúpu jedného z 375 vyrobených kusov unikátneho McLaren-u P1. A prečo unikátneho? Nuž zrejme hlavne preto, že sa jedná o vôbec prvý McLaren s hybridným pohonom (spolu 903 koní), z 0 – 100 km/h sa toto žihadlo dostane za 2,7 sekundy a elektronický obmedzovač ho pustí až na hranicu okrúhlych 350 km/h. Mimochodom, ak Vás zaujíma cena, tá sa začínala od 1 150 000 USD.

Ferrari LaFerrari

Vyzerá to tak, že Hamiltonovi jeden superšport s hybridným pohonom nestačí. Do jeho garáže v roku 2015 totiž pribudlo talianske LaFerrari upravené podľa jeho gusta. Čierna strecha bola nahradená červenou, trochu červenej sa dostalo aj na kolesá a nechýba ani jeho meno na prahoch dverí. LaFerrari disponuje kombinovaným výkonom až 950 koní, z 0 – 100 km/h sa rozbehne za 2,4 sekundy a maximálna rýchlosť dosahuje 350 km/h. Jeho cena sa začínala na 1 120 000 USD.

Pagani Zonda 760 LH

Pagani Zonda je výnimočné auto samo osebe. To, ktoré však vlastnil Hamilton, bolo ešte výnimočnejšie. Už len písmená na konci názvu odkazujú na jedinečnosť modelu. Jedná sa totiž o pretekárove iniciály a to nie je všetko. Jeho Pagani Zonda bola totiž prvou svojho druhu s manuálnou prevodovkou. Požiadal o to sám Lewis po tom, ako šoféroval Zondu s automatickou prevodovkou a nemal s ňou dosť zábavy. V Hamiltonovom prípade však zrejme karma funguje veľmi dobre, pretože v novembri v roku 2015 so svojou Zondou havaroval. Vyjadril sa vtedy, že nehoda je následok rušnej noci a únavy. O „zábavu“ tak v tú noc nemal určite núdzu. Pagani Zonda v sebe ukrýva 7,3 litrový motor V12 s výkonom 760 koní, ktorý auto dokáže rozbehnúť až do 349 km/h a Hamilton za ňu údajne zaplatil približne 2 100 000  USD.

Shelby 427 Cobra

Na svete nie je mnoho ľudí, ktorí by vlastnili originálne Shelby 427 Cobra z roku 1966. Hamilton je však jedným z nich, a tak si môže užívať jeho kúzlo. Shelby Cobra sa vyrábalo iba päť rokov (1962 – 1967), za ten čas si však u ľudí získalo rešpekt. Hamiltonov krásavec v sebe skrýva 7,0-litrový motor V8 o výkone 425 koní, ktorý ho dokáže katapultovať  na 262 km/h. Koľko zaň zaplatil s určitosťou nevieme, ale model z rovnakého roku výroby sa na nedávnej aukcii predával od 1 200 000 USD.

Ford Mustang Shelby GT500

Dostávame sa na koniec nášho zoznamu. Síce sa pravdepodobne nejedná o originálny model slávnej „Eleanor“, na ktorej Nicolas Cage uháňal pred policajtmi v kultovom filme 60 Sekúnd, aj tak si ale zaslúži veľkú pozornosť. Táto kráska sa štandardne montovala s osemvalcom o výkone 400 koní. Ak Vám je však aj to málo, na želanie si môžete priplatiť za výkonnejšiu verziu. Hamiltonova Eleanor je v červenej farbe a musíme uznať, že vyzerá úžasne! Koľko za ňu Lewis zaplatil nie je známe, ale v roku 2013 sa kultový model zo spomínaného filmu predal za 1 000 000 USD.

Musíme uznať, že Lewis Hamilton má vycibrený vkus a nejeden milovník unikátnych automobilov, mu ho môže závidieť.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.