Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Mitsubishi Eclipse Cross: Premiéra v slovenskej zime

Slovenský importér Mitsubishi usporiadal parádnu premiérovú jazdu s modelmi Eclipse Cross. Ocitli sme sa v zajatí zasneženej panenskej prírody, ďaleko od civilizácie, v legendárnom hoteli Kráľova Studňa. Bez signálu, bez internetu a v noci aj bez elektriny.

Z Bratislavy sme totiž autá vzali až na úžasný Horský Hotel Kráľova Studňa, ktorý leží v Bohom zabudnutej krajine nikoho, 1 300 metrov nad morom a takmer 30 minút jazdy po „vysekanej“ jednosmernej snehovej ceste s vyše metrovými snehovými mantinelmi. Autá to zvládli bez problémov, potešili nás ich mimoriadne tiché a neskutočne kultivované turbo motory 1,5 MIVEC, výborné naladenie CVT prevodovky (Eclipse Cross je jedno z mála áut, kde nám CVT nevadí) a dobre fungujúci pohon 4×4.

Rovnako nás potešila prítomnosť známeho horolezca a horského vodcu Vlada Zboju, ktorý má za sebou takmer všetky najvyššie hory sveta, vrátane Mt. Everestu. S jeho tímom si pre nás pripravili niekoľko zaujímavých horolezeckých úloh, pričom celé sa to skončilo rozprávaním ho jeho zážitkoch z výprav. Desiatky mŕtvych tiel horolezcov na skalách Everestu (väčšina z ktorých, mimochodom, zomrela už cestou späť) dávali tušiť, že sa jedná o najťažší výstup na svete…

Avšak Vlado Zboja nás vyviedol z omylu – najťažší bol výstup na Carstenz Pyramid, najvyšší vrch Austrálie a Oceánie. Síce meria „iba“ 5 010 metrov, cesta naň však vedie cez neľútostnú džungľu plnú nebezpečných parazitov, jedovatých hadov, infikovaných komárov a čo bol pre výpravu skutočne najväčší reálny problém – kanibalov. Plní sprostredkovaných horských zážitkov, aj vlastných rozprávkových zážitkov s Mitsubishi Eclipse Cross sa už tešíme na domáci test.

Text: Juraj Hrivnák, foto: archív

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov