Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Infiniti Q Inspiration ukazuje nový dizajnérsky jazyk

Spoločnosť Infiniti  sa pochválila koncepčným vozidlom, o ktorom hovorí, že bude tvoriť jej budúci dizajnérsky jazyk. Nová koncepcia nazvaná “Inšpirácia Q” je vo forme veľkého luxusného auta napriek tomu, že sa snaží vyhnúť dizajnovým stereotypom, ktoré sú spojené s luxusným segmentom sedanov.

       

   

   

   

Spoločnosť Infiniti sa usiluje o vytvorenie novej estetiky, ktorá bude oslovovať zákazníkov, pričom zostane odlišná od prémiových rivalov. Koncepcia novej generácie upustila od známych dizajnérskych prvkov značky, ako je mriežka v tvare presýpacích hodín a zalomené stĺpiky v prospech hladšieho a minimalistického estetického vzhľadu. Tvar je bližšie k dizajnu luxusných hatchbackov, ako sú Porsche Panamera či Audi A7.

Spoločnosť Infiniti zatiaľ tají informácie o pohonných jednotkách, ale Karim Habib, výkonný riaditeľ Infiniti vysvetľuje: “Inspiration Q má kratšiu kapotu a pretiahnuté telo”, čím naznačil, že máme očakávať kompaktné pohony. Je preto pravdepodobné, že na pohon auta budú slúžiť aj hybridné/elektrické hnacej jednotky.

Bez ohľadu na relevantnosť modelu Q Inspiration pre konkrétny výrobný model, je koncept náznakom budúceho štýlu Infiniti s dôrazom na okrúhle tvary a svalnatú zadnú časť karosérie. Je preto veľmi pravdepodobné, že sa tieto prvky objavia aj v sériových modeloch.

Model Q Inspiration bude dôležitým krokom pri snahe spoločnosti Infiniti nájsť svoje odbytištia mimo USA. Značka sa doteraz snažila nájsť nejakú predajnú trakciu v Európe. Dizajn konceptu, ako aj vzrušujúce nové technológie, ako je naúríklad premenlivý kompresný motor, môže pomôcť katapultovať Infiniti do prémiovej arény.

Viac sa dozvieme na North American International Auto Show v Detroite.

(šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov