Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Niečo pre zberateľov – Corvette Z06 Geiger Carbon 65 Edition

Chevrolet Corvette. Magické spojenie, ktoré mnohým z vás rozbúcha srde. A v zápätí zatúžite aspoň raz si túto americkú automobilovú ikonu osedlať. Tento rok uplynulo už neuveriteľných 65 rokov, odkedy z montážnej linky zišiel prvý kus a vedia to aj chlapci z firmy Geiger. Táto firma sa už dlhé roky zaoberá úpravou amerických automobilov a na 65. výročie vzniku Chevroletu Corvette si preto pripravila niečo špeciálne. Limitovaná edícia Chevrolet Corvette Z06 Geiger Carbon 65 Edition prináša mnoho zaujímavých vylepšení. Asi Vás neprekvapí, že sa jedná o limitovanú edíciu 650 kusov.

  

   
Chevrolet Corvette Z06 Geiger Carbon 65 Edition okrem iného prináša vylepšenia ako bodykit vyrobený z karbónu, zvýšenie výkonu, „Trackday Racer chladiaci systém“, znížený podvozok, disky kolies z ľahkej zliatiny od firmy HRE Performance Wheels, ochranný bezpečnostný rám vo vnútri vozidla značky Heigo, alebo 4 – bodové pásy Schrotch.
Hlavne vďaka novému výkonnejšiemu kompresoru sa výkon motora zvýšil na 770 koní a krútiaci moment dosiahol 989 Nm. Z nuly na stovku táto kráska zrýchli za 2,9 sekundy a maximálna rýchlosť sa vyšplhala na 337 km/h. Veľmi slušné čísla na superšport, nemyslíte?

  

  

LS, foto: archív

 

Technické údaje:

Motor: V8 s novým kompresorom
Objem: 6,2 l
Výkon: 556 kW/770 koní pri 6 500 ot/min.
Krútiaci moment: 989 Nm od 3 350 ot/min.
Prevodovka: 8 – stupňová automatická
Akcelerácia 0 – 100 km/h: 2,9 s
Maximálna rýchlosť: 337 km/h

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov