Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

VIDEO: To ste ešte nevideli! Pneumatiky „Ball Pin Tyre“ otočné o 360°!

Výrobca prémiových pneumatík Hankook uviedol nedávno na trh v rámci svojej kampane „The Next Driving Lab“ ďalšiu progresívnu inovatívnu pneumatiku „Ball Pin Tyre“ otočnou o 360°.

 

Na báze svojho projektu Hankook predstavil progresívnu technológiu s pôžitkom z futuristickej jazdy. Kampaň odštartovala už v roku 2013 a zdôrazňuje dlhodobé nasadenie výrobcu pre vývoj a aplikáciu progresívnych a futuristických inovácií. Pneumatika „Ball Pin Tyre“ je otočná v kruhu o 360°, umožňuje ako jazdu do zákrut v pravom uhle, tak aj jazdu slalomom. Aby to bolo možné, musel výrobca Hankook vybaviť testovacie vozidlo progresívnym gyroskopom a tromi všestrannými kolesami.

/Hankook, The Next Driving Lab 2017, 0:51, zdroj: youtube.com/

Gyroskop spoločne s gyroskopickým senzorom meria a detekuje uhol naklonenia vozidla v trojdimenzionálnom priestore, aby systém mohol vyrovnávať rovnováhu medzi karosériou a pneumatikou. Okrem toho precízne riadenie troch všestranných kolies umožňuje šoférovi prispôsobiť jazdu po vozovke pri každej rýchlosti. Pomocou kampane The Next Driving Lab predstavuje Hankook verejnosti svoj prínos pre automobilový priemysel v podobe vývoja inovatívnych a futuristických technológií,“ vysvetlil Seung Hwa Suh, podpredseda predstavenstva a CEO spoločnosti Hankook Tire.

Výrobca Hankook Tire odštartoval spomínanú kampaň pred štyrmi rokmi predstavením konceptu Digital Creative Car v uliciach juhokórejského Soulu. Nasledujúci úspešný projekt v rámci tejto kampane bol „Mind Reading Tyre“, ktorá mohla reagovať na príkazy s prenosom pomocou mozgových vĺn. Svoj tretí projekt „Ball Pin Tyre“ v rámci kampane „The Next Driving Lab“ predstavuje výrobca Hankook Tires aj v podobe oficiálneho videa.

-jj-

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov