Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Sexy duo: Koncert pre dva Lexusy

Nový vlajkový model Lexus LC 500 v kombinácii s kultovým superautom Lexus LFA sa rozhodli predstaviť v pohybe novinári austrálskeho portálu Car Advice.V deväťminútovom filme ukázali množstvo zaujímavostí o oboch autách, ktoré produkujú jedinečný koncert dvoch motorov s atmosférickým plnením.

Modely LFA a LC majú veľa spoločného a zároveň sú celkom odlišné. Prvý z nich  vyrobili pred necelými dvomi rokmi v limitovanej sérii 500 exemplárov. Jeho karoséria je takmer celá výlučne z kompozitu vystuženého uhlíkovými vláknami. Použitá bola technológia vrstvenia, pri ktorej sú dve vrstvy kompozitu oddelené penovou výstužou, čo zabezpečuje súčasne  vyššiu pevnosť a nižšiu hmotnosť. Na výrobu uhlíkového materiálu v továrni v Motomachi spustili obrovský tkáčsky stav.  Pohon predstavuje unikátny motor V10, vytvorený spoločnosťami Lexus a Yamaha pre model LFA.  Dnes toto auto možno kúpiť len z druhej ruky a ceny vozidiel, ktoré majú najazdené sotva niekoľko stoviek kilometrov, dosahujú aj milión dolárov.

     

Lexus LC vznikol ako sériová produkcia konceptu LF-LC, ktorý získal v  roku 2012 cenu EyesOn Design. Vďaka úzkej spolupráci dizajnérov a konštruktérov sa podarilo zachovať tvary konceptu a počas premiéry na autosalóne v Detroite v roku 2016 tento model zdvojnásobil úspech svojho predchodcu a získal dve ceny EyesOn Design.

Lexus LC má päťlitrový motor V8 s atmosférickým plnením – vylepšenú verziu motora známeho z modelov IS F, RC F a GS F. Pracuje s revolučnou desaťstupňovou automatickou prevodovkou. Auto vyrábajú v rovnakom závode Motomachi, v ktorom vznikal aj LFA. Objednať si ho možno v každom salóne Lexusu a zvoliť si farbu aj variant. K dispozícii je aj hybridná verzia LC 500h.

Obe autá vyzerajú fantasticky a najlepšie je vidieť ich v pohybe za impozantných zvukov dvoch silných vidlicových motorov. Film pripravený portálom Car Advice je dostupný na https://www.youtube.com/watch?v=Oo7GvYIrmao .

1stclass (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov