Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


V novembri predal Mercedes-Benz 195 699 vozidiel

V novembri predal Mercedes-Benz 195 699 vozidiel – viac ako kedykoľvek predtým v jedenástom mesiaci roka (+ 7,2%).

Vďaka dvojcifernému rastu (o 10,7%) bolo od začiatku roka dodaných zákazníkom viac vozidiel ako v predchádzajúcom roku (2 095 810 kusov). Sedan Triedy S zaznamenal v novembri nárast predaja o 18,5%.V Číne sa od začiatku roka predalo viac ako pol milióna vozidiel a rekordný odbyt pokračuje (+ 27,3%).

Dvojmiliónová méta prekročená

V novembri 2017 bolo dodaných 195 698 (+7,2 %) a od začiatku roka 2 095 810 (+10,7 %) osobných vozidiel značky Mercedes-Benz. Značka s hviezdou spoločnosti Daimler tak dosiahla 57 rekordných mesiacov za sebou a percentuálne dvojciferný rast za jedenásť mesiacov tohto roka. Počas novembra pritom značka Mercedes-Benz zaznamenala najvyšší počet registrácii spomedzi prémiových vozidiel okrem iného v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Rakúsku, Portugalsku, na Taiwane, v Spojených štátoch, Kanade a Mexiku.

„Značka Mercedes-Benz dosiahla tohto roku odbyt dvoch miliónov vozidiel už v novembri, pričom zároveň prekonala výsledky predaja za celý predchádzajúci  rok. Napredujeme v záujme našich zákazníkov – nielen s najlepšími produktami ale tiež v oblasti predaja a služieb. Za to sme už teraz odmenení najlepším rokom v odbyte za celú našu históriu,“ hodnotí Britta Seeger, členka predstavenstva spoločnosti Daimler a zodpovedná za distribúciu Mercedes-Benz Cars.

Rekordná séria pokračuje

Nové predajné rekordy dosiahla značka s hviezdou v Európe nielen počas novembra (predaj

79 942 vozidiel, +1,5 %) ale zároveň aj od začiatku roka (879 878, +7,3 %) z toho do Nemecka dodala 281 946 vozidiel (+5,2 %). Rekordy počas novembra a za prvých jedenásť mesiacov zaznamenala v krajinách ako Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Španielsko, Belgicko, Švajčiarsko, Švédsko, Poľsko, Rakúsko a Portugalsko. Nárasty v novembri pokračovali aj v regióne Ázia a Tichomorie (+16,2 %), vrátane Číny, pričom mierne zvýšenie odbytu si udržiaval región NAFTA (+3,8 %) a Spojené štáty (+1,6 %).

Uplynulý november bol úspešný nielen pre sedan a kombi Triedy E (+8,2 %) populárne v súčasnosti, rovnako ako kedysi, ale tiež SUV (+19,8 %) značky Mercedes-Benz (GLC, GLA, GLC Coupé, GLS) či sedan novej Triedy S (+18,5 %).

Daimler (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov