Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

VIDEO: Nové BMW i8 Roadster zatiahne strechu za 15 sekúnd, novinkou v LA aj i8 Coupé

Na decembrovom autosalóne v Los Angeles predstaví automobilka BMW hneď dva nové hybridné modely – i8 Roadster a i8 Coupé. Oba vozy, ktoré posúvajú čaro udržateľnej mobility do úplne novej dimenzie, sa na trh dostanú v priebehu budúceho roku.


Nové BMW i8 Roadster kombinuje lokálne bezemisnú prevádzku a vysoké jazdné výkony, pričom tento mix po novom dopĺňa o zážitky z jazdy s vetrom vo vlasoch. Roadster vyžaruje úplne nový pocit slobody, otvára dvere do sveta prakticky nehlučnej mobility s nulovými emisiami CO2 a prináša absolútne nové poňatie rýdzej jazdy s otvoreným vozom.

BMW i8 debutovalo ako koncept Vision EfficientDynamics už pred ôsmimi rokmi a teraz prišla na rad tiež otvorená produkčná verzia. Elektricky ovládaná plátená strecha ponúkne v prípade tohto hybridu moderný zážitok. Jej otvorenie a zavretie zaberie len 15 sekúnd, a celú akciu je možné realizovať až do rýchlosti 60 km/h.


BMW sa súčasne pochválilo vylepšenou technológiou BMW eDrive. Vďaka nej výrazne vzrástol počet jazdných situácií, keď je za pohon automobilu zodpovedný výhradne elektrický motor. Zvýšila sa tiež dojazdová vzdialenosť len s využitím elektromotoru. Nové BMW i8 Roadster dokáže prejsť podľa testovacieho cyklu NEDC s nulovými emisiami až 53 kilometrov. BMW i8 Coupé dokonca až 55 kilometrov.

Technológia BMW eDrive ďalej ponúkne lepší výkon. Oba modely sa môžu pochváliť celkovým kombinovaným výkonom 275 kW. Väčšie batérie s kapacitou 11.6 kWh napájajú elektromotor s výkonom 105 kW a krútiacim momentom 249 N.m. Trojvalcový preplňovaný motor sa postará o výkon 170 kW a krútiaci moment 319 N.m.


Ak ste zvedaví na rýchlostné parametre, nebudete sklamaní. Kabriolet dokáže akcelerovať z pokoja na 100 km/h za 4,6 sekundy. Coupé to zvládne ešte o trochu rýchlejšie – za 4,4 sekundy. Najvyššia dosiahnutá rýchlosť je elektricky obmedzená na 249 km/h.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov