Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nissan vsadil na silu slnka

V Nissan Parts Center v Amsterdame pribudnú na streche solarne kolektory.

Nissan spolieha na silu slnka – a to mimoriadne inovatívnym spôsobom: Európske centrum náhradných dielov japonského automobilového výrobcu v Amsterdame poskytuje strechu pre najväčší kolektív slnečnej energie v Holandsku. Každý sa môže zúčastniť a získať vlastnú „solárnu časť“.

Nissan s obrovskou solárnou strechou urobí ďalší krok v inteligentnej mobilite Nissan: udržateľnosť je jedným z pilierov tejto vízie spolu s inteligentnou mobilitou a alternatívnymi pohonnými systémami. Solárne panely na Nissan Motor Parts Center, ktoré tiež dodávajú nemeckým dodávateľom diely, budú v budúcnosti generovať elektrinu pre 900 domácností. Prvá časť bude online koncom februára 2018 a celý areál bude k dispozícii do mája.

„Tento projekt dokonale zapadá do úsilia spoločnosti Nissan urobiť mobilitu inteligentnejšou a udržateľnejšou,“ povedal Koen Maes, výkonný riaditeľ spoločnosti Nissan Benelux (Belgicko, Holandsko a Luxembursko). „Práve preto pracujeme na projektoch trvalo udržateľnej výroby elektrickej energie a ukladaní energie v starých batériách, vozidlách, ktoré vrátia energiu do rozvodnej siete, a zdieľaní áut. Solárna strecha je ďalším základným kameňom. “

Ale nielen samotná veľkosť je pôsobivá: v spolupráci so „ZonnepanelenDelen“ sa verejnosť môže tiež zúčastniť. Kto podporuje solárnu energiu, ale nemá dostatok priestoru pre svoje vlastné panely, môže na streche Nissanu zakúpiť „ZonneDeel“ („slnečná časť“) za 25 eur. Investícia poskytuje návratnosť viac ako 15 rokov, čo závisí od vyrobenej slnečnej energie a aktuálnych cien elektrickej energie. Príjmy sa vyplácajú ročne.

Celkom 20 000 „ZonneDelen“ je k dispozícii za 25 eur každý. Sú k dispozícii na adrese https://www.zonnepanelendelen.nl/project/nissan. Vďaka systému dotácií (SDE +) existuje minimálna cena za kilowatthodinu (kWh) za elektrinu vyrobenú na streche Nissanu. Banka ASN a Fond trvalo udržateľného rozvoja okresu Amsterdam poskytujú spolufinancovanie vo výške 3,2 milióna eur na projekt.

Nissan, šr

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov