Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

F1 na kolenách: Tesla Roadster zrýchli 0-100 km/h za 1,9 sekundy!

Nový Tesla Roadster bude mať absolútne šialený špičkový krútiaci moment 10 000 Nm – dostatočný na to, aby roztrhol akúkoľvek existujúcu pneumatiku, ak nie je  pridaná inteligentná kontrola trakcie.

Tesla Roadster je späť! A ako! Hneď po odhalení kamióna Tesla Semi, Elon Musk prekvapil tým, že predviedol nový model Tesla Roadster, ktorý bude mať svoj verejný debut v roku 2020. A má úplne šialené špecifikácie! 0-100 km/h za 1,9 sekundy! Maximálna rýchlosť nad 400 km/h a dojazd viac ako 1000 km! Tesla Roadster prejde aj štvrť kilometra z kľudu za 8,8 sekúnd, čo je rýchlejšie ako čokoľvek, čo dnes existuje! Nový Tesla Roadster bude mať absolútne šialený špičkový krútiaci moment 10 000 Nm – dostatočný na to, aby roztrhol akúkoľvek existujúcu pneumatiku, ak nie je vo vozidle pridaná inteligentná kontrola trakcie.

A to sú len údaje o prototype, ktorý je dnes takmer dokončený. Elon Musk potvrdil, že sériové auto bude ešte rýchlejšie a bude mať ešte ďalšie vlastnosti, pretože nové technológie každým dňom znižujú hmotnosť akumulátorov a uvyšujú ich kapacitu. Výkon nového Roadstera je impozantný aj vzhľadom na skutočnosť, že elektrické automobily ponúkajú okamžitý objem krútiaceho momentu a výkonu, ale čo nás skutočne ohromení, je nevídaný dojazd, aký nové vozidlo ponúka.

Tesla Roadster s pohonom všetkých kolies bude vybavený tromi elektromotormi, jeden vpredu a dva vzadu. Výkon bude dodávaný batériou s výkonom 250 kilowatthodín, ktorá bude umiestnená na spodku karosérie, aby poskytla vozidlu nižšie ťažisko a hladší profil. Roadster bude mať pevný povrch a nebude to dvojmiestny automobil, ale 2 + 2, napríklad ako Porsche 911.

Tesla Roadster však nebude lacný, treba rátať s cenou 200 000 dolárov za vozidlo v základnej výbave pri rezervácii za 50 000 dolárov. Tesla ponúkne tiež 1000 kusov modeluTesla Roadsters ako súčasť Zakladateľskej série za cenu 250 000 USD.

C B (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov