Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Žiadny papamobil, pápež dostal špeciálne Lamborghini, obetuje ho však pre dobrú vec

Pápež František dostal včera vo Vatikáne od talianskej automobilky špeciálne upravený model vozu Lamborghini Huracan. Jeho Svätosť štvorkolesového diabla, ktorý bude hitom májovej dražby RM Sotheby, vlastnoručne podpísala.

Výnosy z dražby, ktorá sa uskutoční 12. mája 2018, poputujú na financovanie štyroch charitatívnych projektov. Hlava katolíckej cirkvi na území najmenšieho štátu na svete darovaný voz za prítomnosti vedenia značky Lamborghini posvätila a na kapotu pridala spomínanú signatúru. Unikátny model teraz prevezme britská aukčná spoločnosť Sotheby’s.

Cena „obyčajného“ Lamborghini Huracan sa pohybuje okolo 200.000 eur, očakáva sa však, že dražba pápežskej verzie vynesie podstatne viac. Pápež dostal Lamborghini bielej farby „Bianco Monocerus“ so žltými pásikmi „Giallo Tiberino“, pričom celkovú úpravu stroja obstarala spoločnosť Ad Personam.

 

Zárobok pôjde napríklad na podporu iniciatívy, ktorá sa podieľa na rekonštrukcii obytných objektov, náboženských priestorov a verejných budov v irackej oblasti Ninive. Organizácia podľa Vatikánu pomáha kresťanom vysídleným vojnou „opäť nájsť svoje korene a svoju dôstojnosť.“ Ďalej plánuje Vatikán podporiť talianske združenie, ktoré pomáha obetiam prostitučných gangov, a dve talianske organizácie pôsobiace v Afrike.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov