Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Renaulty sa vyhýbali prekážkam bez pomoci vodiča

Groupe Renault oznámila, že vyvinula autonómny kontrolný systém, ktorý ako prvý dokáže spoznať nečakanú prekážku a vyhnúť sa jej rovnako dobre ako profesionálny testovací jazdec. Najskúsenejší z nich poslúžili ako referenčné kritérium pre experiment v laboratóriu Renault Open Innovation Lab – Silicon Valley.

Renault Open Innovation Lab je súčasťou siete Labs v rámci Aliancie sa sústreďuje na zvýšenie bezpečnosti autonómnej technológie jazdy. Ukázal, že vozidlo počas autonómnej jazdy má schopnosti ako profesionálni testovací pretekári.

Súčasné výsledky Renaultu v oblasti vytvárania asistenčných systémov pre vodičov (ADAS) a bezpečnosti vozidiel sú ďalším dôležitým krokom v používaní autonómnej jazdy a zlepšovaní bezpečnosti vozidiel. Podporujú cieľ Groupe Renault stať sa jednou z prvých značiek, ktoré ponúkajú bežne dostupné technológie “Mind off”.

Vďaka inovácii Groupe Renault využíva silu Aliancie a podporuje spustenie viac ako 15 modelov Renault s rôznymi úrovňami autonómnych jazdných schopností do roku 2022.

Renault (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov