Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Renaulty sa vyhýbali prekážkam bez pomoci vodiča

Groupe Renault oznámila, že vyvinula autonómny kontrolný systém, ktorý ako prvý dokáže spoznať nečakanú prekážku a vyhnúť sa jej rovnako dobre ako profesionálny testovací jazdec. Najskúsenejší z nich poslúžili ako referenčné kritérium pre experiment v laboratóriu Renault Open Innovation Lab – Silicon Valley.

Renault Open Innovation Lab je súčasťou siete Labs v rámci Aliancie sa sústreďuje na zvýšenie bezpečnosti autonómnej technológie jazdy. Ukázal, že vozidlo počas autonómnej jazdy má schopnosti ako profesionálni testovací pretekári.

Súčasné výsledky Renaultu v oblasti vytvárania asistenčných systémov pre vodičov (ADAS) a bezpečnosti vozidiel sú ďalším dôležitým krokom v používaní autonómnej jazdy a zlepšovaní bezpečnosti vozidiel. Podporujú cieľ Groupe Renault stať sa jednou z prvých značiek, ktoré ponúkajú bežne dostupné technológie “Mind off”.

Vďaka inovácii Groupe Renault využíva silu Aliancie a podporuje spustenie viac ako 15 modelov Renault s rôznymi úrovňami autonómnych jazdných schopností do roku 2022.

Renault (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov