Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Diabol má nové meno – Koenigsegg Agera RS, najrýchlejšie sériové auto na Zemi!!

Švédsky Koenigsegg preskočil vysokú latku a prevzal štatút najrýchlejšieho sériovo vyrábaného automobilu. Model Agera RS prekonal počas uplynulého víkendu v nevadskej púšti hneď päť svetových rekordov a odsunul z piedestálu aj voz Bugatti Veyron Super Sport.

Okrem zisku ďalších svetových primátov zvládla automobilka zo severu Európy vylepšiť aj už získaný rekord v disciplíne 0-400-0 km/h. To všetko na ceste Route 160 medzi Las Vegas a Pahrumpom. Prvým novým rýchlostným maximom je dosiahnutie najvyššej maximálne rýchlosti so sériovo vyrábaným autom, ktorá má po spriemerovaní hodnotu 444,6 km/h.

Ďalším rekordom je akcelerácia z nuly na 400 km/h a následné zastavenie. V tomto prípade však ide o vylepšenie vlastného rekordného zápisu, pretože model Agera RS „len“ stlačil čas z hodnoty 36,44 sekundy na 33,29 sekundy.Tretím rekordom je najvyššia priemerná rýchlosť na jednom kilometri na verejnej cestnej komunikácii. Tam sa model Agera RS zaznamenala maximum s priemernou rýchlosťou 445,54 km/h. Držiteľom predchádzajúceho oficiálne nameraného rekordu bol Rudolf Caracciola s Mercedesom W125, ktorému v roku 1938 namerali priemernú rýchlosť 432,7 km/h.


V poradí štvrtý rekordný zápis má len trochu iný odtieň. Tentoraz zaznamenal Koenigsegg s profesionálnym pilotom Niklasom Liljom najrýchlejšiu priemernú rýchlosť na netradičnú vzdialenosť – jednu míľu.  Výsledná rýchlosť s priemerom 444,66 km/h je vylepšením doterajšieho maxima, ktoré držal s hodnotou 432,4 spomínaný Mercedes. Posledným čerstvým rekordom je najvyššia rýchlosť dosiahnutá na verejnej ceste – 457,49 km/h.

-jj-

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov