Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Pohľad za oponu: prvé detaily o novom Sprinteri

Skica dáva nahliadnuť na dizajn budúcnosti: Mercedes-Benz Vans odhalil prvé detaily o novom Sprinteri.

Mercedes-Benz Vans odhalil prvé detaily nového Sprinteru v kontexte Veľkého veľtrhu veľkých užitkových vozidiel v Atlante. Dizajnový náčrt ukazuje nové štandardy v segmente prepravcov.

V dizajne Sprinter opäť posúva hranice svojho segmentu, veď ani dodávka nemusí vypadať nudne. Vozidlo sa síce prezentuje vo výraznom dizajnovom jazyku Mercedes-Benz, ale stelesňuje protiklady tejto filozofie: emócie a inteligencie. Sprinter prichádza s veľkou prednou maskou a ponúka výrazné horizontálne vyvážené športové svetlomety. Snahu o dobrú aerodynamiku badať v oblejších líniách. Pod kapotou budú určite nielen motory s vnútorným spaľovaním, ale aj elektromotory. Navyše je možné nový Sprinter prispôsobiť individuálnym požiadavkám na dopravu prostredníctvom výrazne rozšírenej škály variantov. Vďaka tejto kombinácii má nový Sprinter kompletné systémové riešenie na trhu transporter.

Schádzať bude z rovnakých liniek ako bežné modely Sprinter, teda v závodoch v nemeckom

Ludwigsfelde a Düsseldorfe. Z dôvodu obísť vysoké dovozné colné poplatky je vo výstavbe závod v North Charlestone v Južnej Karolíne. Výroba Sprintera “made in USA” v budúcnosti môže byť oveľa ekonomickejšia, aby uspokojila dopyt severoamerických zákazníkov a môže významne znížiť dodacie lehoty na trhu..

Pionier budúcej iniciatívy adVANce

V prípade vozidiel Mercedes-Benz Vans je zavedenie nového modelu Sprinter viac než len zavedením nového modelu. Sprinter dominuje v iniciatíve adVANce, ktorá bola predstavená na jeseň roku 2016 a zameriava sa na megatrendy, ako je digitalizácia a urbanizácia. Výsledné preorientovanie spoločnosti smeruje k prechodu od čistého výrobcu vozidiel k poskytovateľovi holistických riešení mobility. Prvým novým modelom v tomto vývoji je nový Sprinter.

Od začiatku výroby prvého Sprinteru v roku 1995 automobilka predala viac ako 3,3 miliónma vozidiel tohto modelového radu a Sprinter je jedným z najúspešnejších komerčných vozidiel v produktovom portfóliu automobilky Mercedes-Benz Vans. Predáva sa vo viac ako 130 krajinách. V prvej polovici roku 2017 dokázal Sprinter nastaviť nový rekord. Predaj predstavoval približne 96 200 kusov (predchádzajúci rok: 95 100).

Do predaja sa chystá v prvom polroku 2018. Od svojho uvedenia na trh v roku 1995 automobilka z tohto modelového radu predala už vyše 3 300 000 kusov. Sprinter je prítomný až na 130 trhoch sveta. Vyrába sa aj v Číne a Argentíne.

Daimler (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov