Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Lexus chce zvíťaziť!

Dva z vlajkových modelov Lexus – kupé LC 500 a limuzína LS – získali nominácie na ocenenie World Car of the Year 2018. Oba majú veľké šance zvíťaziť vo svojej kategórii.

Športové kupé  Lexus LC 500 získalo nomináciu v kategórii World Performance Car, v ktorej mu konkuruje deväť ďalších automobilov. Model LC je sériovou realizáciou koncepčného Lexusu LF-LC, ktorý predstavili na autosalóne v Detroite v roku 2012 a získal cenu  EyesOn Design. Získal aj  ďalšie dve významné ceny – pre najlepší sériový automobil a najlepší interiér. Stal sa prvým automobilom postaveným na novej platforme GA-L, ktorá  sa vyznačuje najvyššou pevnosťou podvozku a nízkym položením ťažiska, čo sa prejavuje ešte lepšími jazdnými vlastnosťami. Pohon LC 500 zabezpečuje 5-litrový 8-valec s duálnym vstrekovaním s výkonom  350 kW/477 k.  Ako prvé auto na svete v segmente luxusných vozidiel má 10-stupňovú automatickú prevodovku. Dostupná je aj verzia s hybridným pohonom Lexus LC 500h, vybavená pohonnou jednotkou Multi Stage Hybrid System s celkovým výkonom 264 kW (354 k). Nový Lexus LC sa už na slovenskom trhu predáva.

     

Prestížny sedan Lexus LS sa ocitol na zozname kandidátov na ocenenie World Luxury Car of the Year spolu so štvoricou iných nominantov. Piata generácia modelu, uvedená na trh v tomto roku, je postavená na novej platforme GA-L a vybavená 3,5-litrovým motorom V6 twin turbo s výkonom 309 kW/420 k a krútiacim momentom 600 Nm. Hybridnú verziu Lexus LC 500h poháňa nová jednotka Multi Stage Hybrid System, disponuje 3,5-litrovým motorom V6 a  výkonným elektromotorom, ktorý kombinuje vynikajúcu dynamiku s úsporou paliva a nízkymi emisiami uhlíka.

Trojicu finalistov (WCOTY) spoznáme 6. marca 2018  počas autosalónu v Ženeve a víťazi budú vyhlásení 28.marca 2018 na autosalóne v New Yorku.

1stclass (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov