Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nemci sa vracajú cez Čínu! Borgward útočí na Európu.

Vzkriesená nemecká značka Borgward odštartovala v tomto roku v Číne predaj už svojho druhého modelu – SUV s označením BX5. Tento voz, ktorý je v podstate menším súrodencom modelu BX7, sa však bude predávať na starom kontinente len s ekologickými motormi.

 

Už v polovici minulého roku začala firma predávať prvé auto v Číne – SUV BX7. Do dvoch rokov však chce Borgward expandovať s týmto autom aj do Európy. Pohonnou jednotkou pre ázijský trh je zážihová osemnásťstovka preplňovaná kompresorom s výkonom 140 kW (190 k). Pohon je prenášaný na všetky kolesá a prevodovka je automatická.

 

Automobil Borgward BX5 je v podstate crossover dlhý 4490 mm, široký 1877 mm a vysoký 1675 mm. Základom tohto vozu je jeho komfort. Teda komfort taký, aký chce zákazník. Výbavových stupňov je v Číne totiž celkovo šesť a ten nejvyšší má vlastne všetko, vrátane wi-fi hotspotu apod.

 

BX5 však príde na európsky trh s iným motorom – hybridom a tiež ako čistý elektromobil. Mimochodom, len za druhý polrok minulého roka predal Borgward v Číne 30.000 kusov z modelu BX7.

 

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov