Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Fordu záleží na mladých vodičoch

Projekt #JazdímFordPreŽivot vznikol ako reakcia na zverejnenú štatistiku BECEPu, podľa ktorej sú mladí vodiči najrizikovejšou skupinou na cestách. Ford 257 mladým šťastlivcom ponúkol možnosť okúsiť jazdecký tréning v Centre bezpečnej jazdy pri Slovakia Ringu.

Žiaľ, Slovensko ešte celkom nedospelo do štádia, aby podporovalo vodičov v dodatočnom zlepšovaní si jazdeckých schopností po ukončení autoškoly. Niektoré susedné krajiny majú školu šmyku dokonca povinnú a dodatočným tréningom vodičov zvyšujú bezpečnosť cestnej premávky. Tá je tým vyššia, čím lepšia je úroveň vodičských schopností jej účastníkov.

Ford teda cez leto zorganizoval akciu Jazdím Ford pre Život, v rámci ktorej umožnil najrizikovejšej skupine vodičov zadarmo ochutnať jazdecký tréning a motivovať ich, aby sa sami zlepšovali. Bol pre nich prichystaný komplexný program pozostávajúci nie len z jázd na klzných plochách, pri ktorých nacvičovali zvládanie nedotáčavého či pretáčavého šmyku, alebo výhody pohonu AWD. Vyskúšali si parkovanie pod stresom, simulátor opitosti a vďaka partnerom si otestovali si zrak, alebo absolvovali malý kurz prvej pomoci. Zaujímavých aktivít však bolo v programe ešte oveľa viac.

Túto iniciatívu chválime a boli by sme veľmi radi, ak by podobný kurz absolvoval každý jeden držiteľ vodičského preukazu.

Text: Juraj Hrivnák, foto: Martin Ofúkaný

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov