Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Frankfurt 2017: Toyota Hilux „Invincible 50“

Na oslavu dominantného postavenia na svetovom trhu s pickupmi, ktoré trvá najmenej 50 rokov, Toyota vystavovuje na tohtoročnom Medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom špeciálne výstavné vozidlo Hilux „Invincible 50“.

Legendárna Toyota Hilux, ktorá bola prvý raz uvedená na trh v roku 1968 a o rok nato aj v celej Európe, je najobľúbenejší pickup na svete. V súčasnosti sa predáva v 180 krajinách a regiónoch sveta a k dnešnému dňu zaznamenala kumulatívny celosvetový predaj vyše 18 miliónov kusov.

     

Nezastaviteľný Hilux je známy svojou kvalitou, odolnosťou a spoľahlivosťou – tzv. vlastnosťami QDR (z angl. Quality, Durability and Reliability). Opakovane dokázal svoju neporaziteľnosť, keď si podmanil severný pól, islandské sopky aj Antarktídu, a dosiahol tiež umiestnenia na stupni víťazov v Rely Dakar.

Výstavný model Hilux „Invincible 50“ je odrazom rastúceho trhu s vozidlami na duálne použitie v kategórii pickupov. Svetovú reputáciu, ktorú si získal vďaka svojej pevnosti a vlastnostiam QDR, upevňuje ponukou špeciálnych doplnkov na objednávku, vďaka ktorým je nielen okamžite rozpoznateľný ako vozidlo špeciálnej edície, ale aj ako vozidlo, ktoré sa ideálne hodí na širokú škálu pracovných činností ako aj aktivít na voľný čas.

Exteriéru vozidla dominuje matná čierna horná a bočná lišta, čierna predná ochranná tyč proti podbehnutiu vozidla a čierne obloženie oblúkov kolies, v ktorých sú uložené unikátne 18-palcové matné čierne disky z ľahkých zliatin s mohutnými terénnymi pneumatikami od spoločnosti BF Goodrich – ktorá dodáva pretekárske pneumatiky pre vozidlá Toyota Hilux a Land Cruiser určené pre Dakar.

Na palube výstavného pickupu značky Toyota sa nachádza plastová vložka do korby a veľká skrinka na náradie, prahové lišty špecifické pre model, podlahové rohože a kožená ručná brzda.

Keďže Toyota Hilux dokáže uspokojiť potreby čoraz väčšieho počtu zákazníkov, ktorí využívajú svoj pickup na voľný čas, pracovné účely a duálne použitie, očakáva sa, že predaj tohto modelu v roku 2017 dosiahne 40 600 kusov. Prekonal by tak predchádzajúci rekord z roku 2007, keď sa predalo 40 104 vozidiel Hilux.

Toyota, dk

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov