Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nissan Qashqai získal luxusnejší charakter

Nový Nissan Qashqai: vďaka luxusným vylepšeniam získava crossover výnimočný dizajn, výkon i skvelé technológie.

Nissan Qashqai, najpredávanejší mestský crossover v Európe, je teraz k dispozícii v podstatne vylepšenej podobe, ktorá ďalej rozvíja jeho luxusný charakter. Vylepšenia sa týkajú štyroch oblastí, a to moderného dizajnu exteriéru, vyššej kvality interiéru, vylepšených jazdných vlastností a pridaní nových technológií Inteligentnej mobility Nissan. Vozidlo tak zákazníkom ponúka väčšie pohodlie, istotu a spoľahlivosť. Nový Nissan Qashqai sa v celej Európe začne predávať od júla 2017.

     

Cieľom širokého radu zmien, ktoré pramenia z názorov a spätnej väzby zákazníkov, je ešte viac upevniť nespochybniteľnú vedúcu pozíciu, ktorú má model Qashqai v tomto segmente. Zmenila sa i štruktúra úrovní výbavy. Novinkou je úroveň Tekna+, ktorá v segmente crossoverov triedy C-SUV znamená novonastavenú latku.

Výbava vozidla je doplnená o inovatívne technológie, zatiaľ čo pôvodné technológie boli vylepšené o nové bezpečnostné prvky. Pretože niektorí zákazníci pri riadení túžia po vyššej úrovni flexibility a väčšej slobode, pribudne do výbavy nového Nissanu Qashqai technológia autonómnej jazdy ProPILOT.

    

 Tekna+ je nová luxusná možnosť výberu

Model Qashqai má teraz päť úrovní výbav. Tá piata sa volá Tekna+. Dá sa prirovnať k vlajkovej lodi, ktorá dominuje flotile ostatných úrovní: Visia, Acenta, N-Connecta a Tekna. Výbava Tekna+ už v štandardnej verzii vozidla ponúka exkluzívne nové luxusné prvky. Zameriava sa tým na zákazníkov, ktorí chcú, aby bol ich nový Qashqai čo najdokonalejší. Súčasťou sedadla vodiča je i elektricky ovládaná vzduchová bedrová opierka, ktorú je možné nastaviť v štyroch smeroch – ďalšia európska premiéra značky Nissan.Štandardom vo výbave Tekna+ je nový audiosystém Bose Premium s ôsmimi reproduktormi.

Interiér modelu Qashqai je svetlý a priestranný. Až päťčlenná posádka sa tak môže tešiť z všestrannosti, dômyselne riešeného úložného priestoru a z praktických prvkov, ktoré ocenia tak samostatne žijúci ľudia, ako i páry a rodiny. Batožinový priestor má objem 430 litrov a je ho možné rozčleniť podľa momentálnej potreby. So sklopenými zadnými sedadlami (delia sa v pomere 60 : 40) má batožinový priestor úplne rovnú podlahu a objem 860 litrov. Spoločnosť Nissan tiež vybavila batožinový priestor modelu Qashqai inovatívnym flexibilným systémom priehradiek, ktorý dovoľuje nastaviť priehradky a regály do niektorej z 18 možných konfigurácií.

Modernejší vzhľad

Najvýraznejšie sa vylepšenia modelu Nissan Qashqai prejavili na exteriéri vozidla. Je stvárnený v štýle, ktorému spoločnosť Nissan hovorí „Luxusná dynamika“ – zmeny sú vidieť z každého uhla pohľadu.

Predná časť vozidla sa dočkala kompletného prepracovania a jej súčasťou je už ako prvok štandardnej výbavy i nový integrovaný predný nárazník, v ktorom sú na oboch stranách otvory, ktoré zlepšujú chladenie motora.

Súčasťou halogénovej verzie svetlometov sú i nové charakteristické svetlomety na denné svietenie (DRL), ktoré majú tvar bumerangu, a teraz ich tvorí deväť diód LED (predtým len šesť). Nový svetlomet má tiež hrubšiu stenu šošovky. Vozidlo tak vo výslednom dojme vyzerá modernejšie a luxusnejšie. Diaľkové svetlá sa dočkali úpravy, ktorá rozšírením kužeľa svetla prináša vodičovi väčšiu viditeľnosť pri jazde v noci. Väčšie sú i rozmery vstavaných smerových svetiel.

Zadná časť nového modelu Qashqai dostala prepracovaný nárazník, ktorý dodáva vozidlu modernejší a luxusnejší vzhľad. Prvý raz v histórii majú rôzne úrovne výbavy dva odlišné typy zadného nárazníka. Tvar je síce identický, ale pri výbave N-Connecta a vyššej sa v spodnej časti spojlera nachádzajú matné strieborné segmenty.

Vďaka zmenám sa model Qashqai predĺžil o 17 mm – z celkových 4 377 na 4 394 mm. Výška vozidla (1 806 mm) i jeho šírka (1 595 mm) zostávajú bezo zmeny.

Účinné hnacie ústrojenstvo

Nissan Qashqai poháňa rad úsporných motorov. Prevodovku je možné zvoliť buď manuálnu šesťstupňovú, alebo automatickú CVT XTronic. Vozidlo môže mať poháňané dve alebo všetky štyri kolesá. Ponuka motorov obsahuje i vznetový motor 1,5 s výkonom 81 kW/110 k, ktorého emisie CO2 majú hodnotu iba 99 g/km a priemerná kombinovaná spotreba predstavuje len 3,8 l/100 km.

Údaje o verziách motorov:

 Motor Vznetový motor 1,5 s výkonom 81 kW/110 k Vznetový motor 1,6 s výkonom 95 kW/130 k Vznetový motor 1,6 s výkonom 95 kW/130 k Vznetový motor 1,6 s výkonom 95 kW/130 k Zážihový motor 1,2 s výkonom 85 kW/115 k Zážihový motor 1,2 s výkonom 85 kW/115 k Zážihový motor 1,6 s výkonom 120 kW/163 k
Prevodovka manuálna šesťrýchlostná (pohon dvoch kolies) manuálna šesťrýchlostná (pohon dvoch kolies) prevodovka CVT (pohon dvoch kolies) manuálna šesťrýchlostná (pohon štyroch kolies) manuálna šesťrýchlostná (pohon dvoch kolies) prevodovka CVT (pohon dvoch kolies) manuálna šesťrýchlostná (pohon dvoch kolies)
Emisie CO2 (g/km) 99 116 122 129 129 129 134
Spotreba (l/100 km) 3,8 4,4 4,7 4,9 5,6 5,6 5,8

Údaje zodpovedajú 16″, 17″, 18″ a 19″ diskom kolies

Prvky štandardnej výbavy, voliteľné prvky, príslušenstvo

Každá verzia modelu Qashqai je už v štandarde vybavená šiestimi airbagmi a systémami podpory vodiča, medzi ktoré patrí protiblokovací brzdový systém, elektronické rozdeľovanie brzdnej sily a stabilizácia podvozka. Medzi ďalšie prvky štandardnej výbavy patrí manuálna klimatizácia, systém sledovania tlaku v pneumatikách, digitálne rádio (na väčšine trhov), konektivita Bluetooth, tempomat s obmedzovačom rýchlosti a elektricky nastaviteľné vyhrievané vonkajšie zrkadlá.

V závislosti od zvolenej úrovne výbavy potom medzi doplnkové prvky patrí i dvojzónová klimatizácia, automatické svetlomety a stierače, sklápacie vonkajšie zrkadlá a dymové sklá. Mnohé z prvkov vyšších úrovní výbavy sú navyše k dispozícii ako voliteľná doplnková výbava i pre nižšie úrovne. Medzi také dodatočné prvky patrí napríklad panoramatické strešné okno po celej dĺžke strechy s jednodotykovo ovládaným tienidlom, ozdobné kryty exteriéru a ozdobné bočné rámy. Medzi originálne príslušenstvo Nissan patrí deliaca priehradka na prepravu psov, strešné lyžiny a pevné ťažné zariadenie s elektroinštaláciou.

Nissan (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov