Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Parmigiani Bugatti? Hodinky nielen pre motoristov

Pred tromi rokmi sa švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek Parmigiani Fleurier spojil s automobilkou Bugatti. Výsledkom bol prvý model s názvom Parmigiani Fleurier Bugatti Aerolithe, pričom v tomto roku uviedli na trh jeho vynovenou verziou Parmigiani Fleurier Bugatti Aerolithe Titanium.

Už prvý spomínaný model prijala verejnosť ako skvelú ukážku synergie medzi automobilkou a hodinárskou spoločnosťou. Jednoduchý dizajn očaril nejedného milovníka automobilov a hodinky sa razom stali najžiadanejším modelom firmy.

 

Aktuálna a inovovaná verzia hodiniek pre rok 2017 však nie je o nič menej revolučná než predchádzajúci model. Bez špeciálnej laserovej technológie, ktorá bola vyvinutá priamo pre výrobu týchto hodiniek by to ale nešlo.

 

Čierny ciferník je dekorovaný „diamantovou“ štruktúrou. Každý „diamant“ je z boku opieskovaný a vyleštený, takže sa nejedná o klasickú formu 2D dekorácie jednoduchým gravírovaním (vypálením,) ale o precízne dielo. U sub-ciferníkov na 3 a 9 hodinách si môžete všimnúť brúseného dekorovania s presným laserovým výrezom pre zobrazenie hodnôt.

 

„Inhouse“ strojček Parmigiani Calibre PF 335, ktorý tieto hodinky poháňa, disponuje kmitočtom 28 800 VPH a rezervou naťahovania 50 hodín. Kaliber obsahuje celkovo 311 komponentov a 68 kameňov vtesnaných do 41-milimetrového púzdra. Moderne strihnutý design týchto hodiniek skvele korešponduje so štandardne dodávaným čiernym koženým náramkom z teľacej kože.

Hoci samotné hodinky môžu niekomu pripadať až príliš športové, môžete si ich bez problémov vziať aj do spoločnosti alebo na obchodné rokovanie. Za luxusné hodinky Parmigiani Bugatti Aerolithe Performance Titanium zaplatíte okolo 20.000 eur.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov