Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Luxusná kabína lietadla podľa vzoru Pagani Huayra

Všetci motoristickí nadšenci dobre vedia, že spoločnosť Pagani Automobili dokáže vyrobiť neuveriteľné autá. Talianska firma však tentoraz spojila sily s francúzskym leteckým gigantom Airbus Corporate Jets a vytvorila nový dizajn kabíny pre súkromné prúdové lietadlo ACJ319neo, ktorý je odkazom na superšportiak Huayra.

 

 

Ten, kto aspoň raz videl automobil Pagani Huayra, tak vie, že ide o umelecké dielo, ktoré bude ešte dlho ozdobou nejedného autosalónu po celom svete. Počnúc luxusným interiérom až po nádherný dizajn exteriéru je Huayra očarujúca. Teraz však slávny dizajnér Horacio Pagani kývol na novú výzvu, ktorou nie je interiéru automobilu a lietadla.

 

Futuristická a exkluzívna kabína dostala názov Infinito. Ako to už v prípade firmy Pagani býva zvykom, spracovanie každého kúsku interiéru je jednoducho jedinečné. Ako sme už spomínali, najviac pripomína interiér modelu Huayra, ale doplnený o množstvo luxusu a pohodlia. Lietadlo uvezie až 8 pasažierov do vzdialenosti až 12 500 km alebo môže byť v prevádzke 15 letových hodín. Maximálna rýchlosť, ktorú dosiahne, je 828 km/h.

 

 

„Umenie a veda môžu kráčať spoločne ruka v ruke, to je filozofia Pagani. Kombinácia najmodernejších kompozitných materiálov, ktoré nikdy predtým neboli použité v leteckom priemysle, ako napríklad ´CarboTitanium´ (pozn. zmes karbónových vlákien a Titánu), s typickým dizajnérskym štýlom Pagani Automobili, nesie vždy nás rukopis. Spolupráca so spoločnosťou Airbus pre nás predstavuje nové a vzrušujúce dobrodružstvo,“ povedal zakladateľ a šéf firmy Pagani Automobili Horacio Pagani.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov