Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Predaj mercedesov rástol dvojciferne

Mercedes-Benz zvýšil v mesiaci máj tohto roku dvojciferne predaj svojich osobných vozidiel (+13,5%), keď celosvetovo predal 193 741 osobných automobilov.  

Počas prvých piatich mesiacov od začiatku roka 2017 narástol predaj oproti rovnakému minuloročnému obdobiu o 14,3% a zákazníci si prevzali 934 965 osobných áut značky s hviezdou na kapote.

„Spolu s rastúcimi teplotami v Európe si veľa zákazníkov plní želanie nadobudnúť kabriolet, roadster či kupé značky Mercedes-Benz. Osobitne to v máji platilo pre Nemecko,“ uviedla Britta Seeger, členka predstavenstva Daimler AG, zodpovedná za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars a doplnila: „Popri našich vozidlách snov bola zákazníkmi vynikajúco prijatá aj nová Trieda E.“

V máji tohto roku zaznamenala značka Mercedes-Benz dvojciferný nárast v Európe (+13,7 %) aj v Nemecku (+17,4 %). Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Belgicko, Švajčiarsko, Švédsko, Poľsko a Nórsko zaznamenali v uplynulom mesiaci svoje najlepšie výsledky predaja, v niektorých prípadoch s 25-percentnou mierou rastu. Rovnako dvojciferne rástla značka s hviezdou v Ázii a Tichomorí (+25,5 %) či v Číne (+32,2 %). Okrem Číny boduje od začiatku roka aj v Južnej Kórei, Austrálii, na Taiwane či v Indii.

V máji pokračovalo, popri iných modeloch, úspešné ťaženie kompaktných Mercedesov: Triedy A, Triedy B, CLA Shooting Brake a GLA, ktorých sa od začiatku roka predalo takmer štvrť milióna. Trieda E sedan a kombi sa aj v máji tešila silnému celosvetovému odbytu (+75,4 %). Nárast (+30,7 %) dosiahli v uplynulom mesiaci aj vozidlá snov (modely kupé, kabriolet a roadster) s hviezdou v znaku, najmä bestsellery kupé a kabriolet Triedy C či kabriolet Triedy S.

MB (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov