Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Magellano Edition 1? Najluxusnejší hotel na kolesách

Ak hľadáte ideálny karavan, ktorý splní aj tie vaše najtajnejšie želania, potom máme pre vás zaujímavý a atraktívny tip. Päthviezdičkový hotel na kolesách sa volá Magellano Edition 1 a cena sa pohybuje od 630.000 eur vyššie.

 

 

Predstavte si apartmán v luxusnom hoteli, len s tým rozdielom, že výhľad z tohoto apartmánu sa dá veľmi ľahko zmeniť – stačí sa na pár hodín posadiť do jedného z jeho kresiel a točiť volantom. Tento nemecký obytný voz ponúka luxusné ubytovanie pre dve osoby, núdzovo pre ďalšie dve, oddelenú sprchu a toaletu a obývací priestor s posedením až pre osem ľudí.

 

 

Spálne a obývací priestor sú výsuvné, takže si na nedostatok miesta bude sťažovať skutočne len málokto. Kuchyňa ponúka slušne veľkú linku a vysokú chladničku s mrazákom, dvojplatňový plynový varič a kombinovanú trúbu. V obývacom priestore je surround sound systém Bose a 32″ televízia. Pre zvláštny prípad sa spálni nachádza aj druhá televízia s 40″ obrazovkou.

 

 

Celé vozidlo je vybavené nezávislým podlahovým kúrením a dvoma klimatizačnými jednotkami, zásobník na vodu má objem 750 litrov a je tu router schopný pracovať s mobilným internetom triedy LTE. Interiér je vybavený detektormi dymu a iných plynov a pre prípad núdze tiež defibrilátorom. O zabezpečenie sa stará kódový zámok s centrálnym zamykaním všetkých dverí.

 

 

Automobil Magellano Edition 1 je založený na Mercedese Actros 1842 GigaSpace a je 10,6 metra dlhý, 2,5 metra široký a takmer 4 metre vysoký. Celková hmotnosť je 18 tun a o pohon sa stará radový šesťvalec s objemom 12,7 litra, výkonu 421 k a krútiacim momentom 2 100 Nm. Voz utiahne príves ťažký až 3,5 tuny.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov