Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Seat sa stal partnerom stajne Ducati

Predstavitelia španielskeho výrobcu automobilov Sea, uzavreli ročný kontrakt s tímom Ducati ohľadne spoločnej účasti v seriáli majstrovstiev sveta MotoGP.

Seat Leon Cupra s výkonom 300 koní, teda najvýkonnejší model v histórii španielskej značky, tak je v tejto sezóne oficiálnym vozom stajne Ducati v MotoGP. S motocyklami Ducati budú v tíme pretekať trojnásobný majster sveta Jorge Lorenzo zo Španielska a taliansky jazdec Andrea Dovizioso.

 

Spomínaná zmluva zahŕňa nielen historicky prvé zverenie úlohy oficiálneho vozu talianskeho tímu modelu Leon Cupra, ale tiež umiestnenie loga značky Seat na prednej časti motocyklu talianskeho výrobcu, pretekárskych kombinézach jazdcov a uniformách členov tímu.

 

Seat a Ducati sú súčasťou koncernu Volkswagen a zdieľajú spoločné hodnoty, medzi ktoré patrí „dynamizmus, vášeň pre design a zameranie na inovácie a vyspelú techniku“, ako uviedol Antonino Labate, vedúci stratégie, obchodného rozvoja a prevádzkových činností oddelenia S Sport. „Tieto hodnoty stelesňuje tiež športový model Leon Cupra, ktorý oslávil svoj debut ako oficiálny voz tímu Ducati v marci počas nočných pretekov na okruhu Losail v Katare,“ dodal Labate.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov