Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Bentley Mulsanne Hallmark Series by Mulliner hýri striebrom alebo zlatom

Firma Bentley Motors odhalila vozidlo Mulsanne Hallmark Series by Mulliner. Ide o vysoko exkluzívnu limitovanú edíciu inšpirovanú najvyberanejšími drahými kovmi a luxusnými materiálmi, aké používajú poprední zlatníci.

Limitovaná edícia je k dispozícii ku všetkým modelom Mulsanne a stelesňuje najvyšší luxus vlajkového modelu Bentley. V sérii pozostávajúcej z 50 vozov firma zákazníkom ponúkne verzie Silver a Gold. Drahé kovy sa už odpradávna označujú puncom – značkou, ktorá dokladá ich pravosť a hodnotu. A skutočne vzácne automobily môžu identifikovať punc im vlastný: v tomto prípade ide o punc remeselnej zákazkovej výroby divízie Mulliner.

 

K vybraným dizajnovým detailom z dielne Mulliner – divízie automobilky Bentley pre zákazkové úpravy – patrí trojrozmerné logo „Flying B“. To je k dispozícii buď v striebornom prevedení označenom puncom, alebo v prevedení pozlatenom. Medzi ďalšie designové prvky patrí jemná linka pozdĺž celej karosérie v rovnakom prevedení; koža so striebornou alebo zlatou metalickou úpravou, ktorou sú vyložené úložné priestory vozu, lakovaná dyha v odpovedajúcom tóne a obdivuhodná intarzia z dyhy a drahých kovov.

 

Slávne sklopné trojrozmerné logo „Flying B“ má na jednej strane vyrytý nápis „Commissioned“ a na druhej „By Mulliner“ a je vyrobené z masívneho striebra (označené puncom Bentley) alebo je pozlatené. Oba modely sa pýšia exkluzívne ručne maľovanou tenkou linkou pozdĺž celej karosérie, buď v striebornej, alebo zlatej farbe. Vozy v edícii Hallmark Series by Mulliner si je možné objednávať s karosériou v jednej farbe alebo v kombinácii dvoch tónov.

 

Celkový luxusný dojem umocňujú impozantné 21″ kolesá z leštenej ľahkej zliatiny a výrazná mriežka chladiča Mulliner (alebo voliteľné Serenity). Vo vnútri vozov ze série Mulsanne Hallmark Series by Mulliner nájdete predné a zadné sedadlá lemované kožou v kontrastnej farbe, vďaka ktorej je možné na zákazku vytvoriť individuálnu farebnú kombináciu. Exkluzívny design interiéru podtrhujú obdivuhodné strieborné či zlaté výšivky, prešívanie a obruby.

 

Úložné priestory Hidden Delights sú vyložené jedinečnou kožou so strieborným alebo zlatým metalickým povrchom. Tento prvok je inšpirovaný krajčírskymi detailmi luxusných oblekov značky Savile Row. Koža na sedadlách a dverných paneloch je ozdobená jemným prešívaným vzorom Mulliner a dyhy sú lakované tak, aby presne odpovedali farbe druhého odtieňa kože. Vytvárajú tak vyvážený a elegantný interiér inšpirovaný aktuálnymi trendmi designu bytových interiérov.

Obkladový panel so strieborným alebo zlatým povrchom nesie nápis „Mulliner“ a do líšt všetkých dverí sú vložené strieborné alebo pozlatené linky. Mimoriadne výnimočný interiér tejto novej, limitovanej edície Mulsanne Hallmark Series ďalej doplňuje alcantarové čalúnenie vo farbe druhého tónu kože na zadných sedadlách a podsvietené prahové nášľapy s číslom konkrétneho modelu . Na zákazku si je možné doobjednať skrinku na kokteily Mulliner.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov