Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Hiroto Saikawa novým výkonným šéfom spoločnosti Nissan

Na odporúčanie predsedu správnej rady a výkonného riaditeľa spoločnosti Nissan Carlosa Ghosna rozhodla správna rada o menovaní Hirota Saikawu do funkcie výkonného riaditeľa. Funkciu prevezme od 1. apríla 2017. Ghosn zostáva predsedom správnej rady a na valnom zhromaždení akcionárov v júni 2017 sa bude opäť o tento mandát uchádzať.

Tento plánovaný vývoj vo vedení spoločnosti prichádza krátko po tom, čo Carlos Ghosn dokázal rozšíriť alianciu Renault-Nissan o značku Mitsubishi Motors. Z hľadiska rozsahu sa aliancia týmto krokom zaradila medzi najvýznamnejšie automobilové skupiny. Carlos Ghosn, predseda správnej rady všetkých troch firiem v rámci aliancie a výkonný riaditeľ skupiny Renault, sa chce zamerať na rozšírenie a správu aliancie, v ktorej tiež figuruje ako predseda správnej rady a výkonný riaditeľ. V tejto role bude zodpovedať za to, aby všetci členovia aliancie dokázali plne využívať dostupné príležitosti.

„Som presvedčený, že manažérsky tím, ktorý som za posledných 18 rokov v spoločnosti Nissan vytvoril, má schopnosti a skúsenosti na dosahovanie prevádzkových i strategických cieľov. Keďže som nedávno prijal nové povinnosti v Mitsubishi Motors a s ohľadom na blížiace sa valné zhromaždenie akcionárov Nissan som sa rozhodol, že nastal správny okamih, aby ma v pozícii výkonného riaditeľa spoločnosti Nissan nahradil pán Hiroto Saikawa,“ uviedol Ghosn.

„Ako predseda správnej rady Nissan budem i naďalej firmu sledovať a viesť, samostatne i v rámci aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi. Táto plánovaná zmena mi tiež umožní venovať viac času a energie strategickému a prevádzkovému rozvoju, rozšíreniu aliancie a zaisteniu toho, aby mohli všetci jej členovia využívať konkurenčné výhody, ktoré bude s ohľadom na svoju veľkosť prinášať. Hodlám podporovať alianciu v jej rozvoji a rozšírení a budem pomáhať všetkým jej členom, kedykoľvek a kdekoľvek to bude nutné,“ dodal Ghosn.

Hiroto Saikawa vykonáva v súčasnosti v spoločnosti Nissan funkciu zástupcu riaditeľa a riaditeľa pre styk s verejnosťou. Od apríla 2013 do októbra 2016 bol riaditeľom pre konkurencieschopnosť spoločnosti Nissan. Pán Saikawa nastúpil do automobilky Nissan v roku 1977 a od roku 1999 vykonával rôzne funkcie vo vrcholovom manažmente vrátane predsedu riadiaceho výboru pre Ameriku a Európu a výkonného viceprezidenta nákupu. Okrem svojich povinností vo firme Nissan vykonáva Hiroto Saikawa aj funkciu predsedu asociácie japonských výrobcov automobilov (JAMA). V rokoch 2006 až 2016 bol členom správnej rady spoločnosti Renault.

„Rád by som poďakoval pánovi Ghosnovi a správnej rade za dôveru, s ktorou mi tieto nové povinnosti zverili. Pod predsedníctvom pána Ghosna a s podporou vynikajúceho manažérskeho tímu, ktorý vo firme Nissan vybudoval, sa zameriam na udržanie aktuálneho výkonu a vývoja našej spoločnosti a na to, aby automobilka Nissan ďalej prispievala k úspechu aliancie,“ skonštatoval nový muž v riadiacej funkcii.

Spoločnosť Nissan je globálnym výrobcom širokého spektra automobilov a pod značkami Nissan, Infiniti a Datsun ponúka kompletné portfólio viac ako 60 modelov. V hospodárskom roku 2015 predala celosvetovo vyše 5,4 milióna vozidiel a vykázala tržby 12 200 miliárd jenov. Spoločnosť Nissan skonštruovala, vyrába a predáva celosvetovo najpredávanejší elektromobil v histórii, Nissan Leaf. Globálne ústredie spoločnosti Nissan v japonskej Jokohame riadi prevádzku v šiestich regiónoch: ASEAN a Oceánia, Afrika, Blízky východ a India, Čína, Európa, Latinská a Severná Amerika. V roku 1999 začal Nissan v rámci aliancie Renault-Nissan spoluprácu s francúzskou automobilkou Renault a v roku 2016 bola aliančná spolupráca rozšírená ešte o spoločnosť Mitsubishi Motors.

Nissan-europe.com, -jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov