Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Designo Edition a RedArt Edition: exkluzívne modely Mercedes-Benz

Niekoľko týždňov pred kalendárnym začiatkom jari v Európe predviedol Mercedes-Benz svoje dva nové atraktívne modely: Roadster SL designo Edition a SLC RedArt Edition.

Kompaktné SLC zaujme športovou dynamikou, pri SL uprednostnili konštruktéri exkluzivitu a luxusný interiér.  Už základné modely  SLC s benzínovým motorom, naftovým pohonom, alebo ako model Mercedes-AMG sú k dispozícii vo všetkých piatich motorizáciách ako dynamická RedArt Edition. Moderné štvorvalce SLC 180, SLC 200, SLC 250 d a SLC 300 sú pripravené s exkluzívnym matným lakom designo Magno iridiumsilber. Zákazníci si môžu vybrať aj medzi ďalšími šiestimi odtieňmi. S atraktívnym dizajnom a výraznými detailmi sa RedArt Edition predstavuje mimoriadne športovo. Zaujmú červené akcenty v exteriéri a interiéri, ktoré dávajú SLC RedArt Edition osobitý vzhľad. Harmonický kontrast tvoria výrazné 18-palcové kolesá z ľahkých zliatin s kovovým lesklým povrchom. Interiéry RedArt Edition majú skvelé exkluzívne čalúnenie kožou s vložkami z perleťovo čiernej kože Nappa s červeným kontrastným prešitím a logom Edition na opierkach hlavy.

SL designo Edition

Legendárny roadster Mercedes-Benz SL dostal osobité konštrukčné prvky a vysoko kvalitné materiály v exteriéri a interiéri. Karoséria má metalický lak v brilantno modrom odtieni, 10-lúčové chrómové kované 19 ” alebo 20″ AMG kolesá a predný spojlera pre špeciálny vzhľad. Vodič a spolujazdec zažijú výnimočný charakter SL designo Edition s exkluzívnymi dizajnovými prvkami a vysoko kvalitnými materiálmi v interiéri. Sedadlá a stredové panely sú v designo koži s grafikou designo Exklusive, obloženie strechy zas v designo Dinamica porcelán pre obzvlášť rafinovanú atmosféru. K vozidlu patrí samozejme aj široká škála doplnkového vybavenia, vrátane osvetlenia okolia vozidla, systému kontroly dynamiky vozidla PRE-SAFE®, bi-farebného trojramenného multifunkčného športového volantu. Ktorý je čalúnený čiernou kožou napa a interiér dopĺňajú exkluzívne podlahové rohože.

    

Komfort nadovšetko

Pre zvýšenie komfortu je k dispozícii aj ovládanie klimatizácie sedadiel, klimatizácia AIRSCARF v hlavovej opierke vodiča a spolujazdca, aktívny balíček ortopedických sedadiel, vrátane masážnej funkcie, polohovacie funkcie a balíček Driving Assistance Plus, systém DISTRONIC, Active Brake Assist, Active Blind Spot Assist, Active Lane Keeping Assist a PRE-SAFE® PLUS ako štandard.

Predaj začal 6. februára 2017 a na trh prídu obe športového vozidla v apríli tohto roku.

Daimler (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov