Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

ŠKODA E-shop oslavuje rekordný rok 2016

Dve tretiny zákazníkov využívajú zaslanie tovaru zadarmo k najbližšiemu dealerovi ŠKODA.

Internetový predaj značkového tovaru i ŠKODA originálneho príslušenstva je u zákazníkov stále obľúbenejšie. V uplynulom roku sa tak automobilke ŠKODA AUTO darilo nielen v predajoch automobilov, ale aj v segmentu e-commerce. Oficiálne ŠKODA E-shop zaznamenal medziročný nárast obratu cez 43 percent a súčasne s tým sa zvýšil aj počet návštevníkov stránok ŠKODA E-shope na takmer 1,4 milióna.

Príloha bez názvu 00067     Príloha bez názvu 00073

Predaj tovaru cez internet naberá na dynamike. Od roku 2012 sa takmer zdvojnásobila suma, ktorú zákazníci utratil v tuzemských e-shopoch a za rok 2016 vykázal český segment e-commerce tržby 98 miliárd korún, čo predstavuje medziročný nárast o takmer 21%. Tento pozitívny spotrebiteľský trend nasledoval tiež oficiálny ŠKODA E-shop, ale s viac ako dvojnásobnou dynamikou.

Stránky ŠKODA E-shopu vlani navštívilo takmer 1,4 milióna návštevníkov a obrat e-shopu sa medziročne zvýšil o viac ako 43%. Oblasť merchandise (darčekové predmety ŠKODA) zaznamenala rast o takmer 54%. Predaje ŠKODA Originálneho príslušenstva, ktoré prechádza náročnými testami a samozrejme má aj potrebné homologácia, potom vzrástli o 40%.

Podľa mesačných štatistík bol najúspešnejším mesiacom október, v ktorom sa tržby e-shopu oproti októbru 2015 zvýšili o takmer 90%. Za týmto úspechom stojí rastúca obľuba internetového predajného kanála pri robení výhodných kompletných sád zimných pneumatík a kolies, ktoré sú u veľkej väčšiny objednávok zaslané priamo k najbližšiemu predajcovia ŠKODA, ktorý sa postará o ich odbornú montáž.

Doprava objednávky k autorizovaným partnerom ŠKODA je vždy zadarmo a túto možnosť využívajú dve tretiny zákazníkov E-shopu.. Pre objednávky nad 700 € (vrátane DPH) je v súčasnosti doprava zadarmo aj pri zasielaní na ľubovoľnú adresu v Sloveskej republike.

V roku 2016 patrili medzi najpredávanejšie položky už spomínané sady zimných pneumatík s originálnymi diskami kolies pre modely FABIA a RAPID. Záujem bol aj o praktické gumové koberce pre model OCTAVIA a medzi najpredávanejšími produktmi nechýba ani atestovaná autolekárnička ŠKODA či slnečné okuliare z kolekcie Monte Carlo. Veľmi sa darilo tiež segmentu bicyklov ŠKODA, ktorý zaznamenal medziročný nárast obratu o viac ako 300%, čo predstavuje takmer 450 predaných bicyklov.

Rastúce potenciál internetového predaja cez ŠKODA E-shop mladoboleslavská automobilka ďalej podporuje pravidelným rozširovaním ponuky atraktívnych produktov a praktických doplnkov. Poslednými prírastkami, ktoré sa takisto stretli s priaznivou odozvou, sú kolekcie KodiaQ a Monte Carlo. V tomto roku bude navyše sortiment rozšírený o novú kolekciu mestských bicyklov.

Škoda Auto (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov