Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Kia: nové Picanto

Kia Motors ukázala prvé fotografie tretej generácie modelu Kia Picanto, jedného z medzinárodne najpredávanejších modelov spoločnosti Kia.

Už dva mesiace  pred výstavnou premiériou  predviedla automobilka Kia prácu dizajnérskych centier v Namyangu (Kórea) a vo Frankfurte (Nemecko). Nový model, inšpirovaný športovým prevedením ‘GT-Line’, poskytuje asertívnejšiu stavbu s jemne tvarovaným povrchom. So zväčšením rázvoru náprav o 15mm (z 2385 na 2400 mm) zvýrazňuje pneumatiky vozidla, čo opäť podčiarkne jeho sebavedomejší vzhľad. Pritom škála farieb novej Kia Picanto je rozmanitejšia ako kedykoľvek predtým, s možnosťou voľby z 11 jedinečných farieb navrhnutých so snahou odlíšiť sa a vystúpiť z radu.

5_KIA_GT_Side_Studio_rgb_small    4_Picanto_3-4Rear_Location_rgb_small

 

Interiér vozidla ponúka vysoký technický komfort, pohodlie a bezpečnostné prvky sú podčiarknuté moderným a rafinovaným dizajnom s omnoho účinnejším vybavením než kedykoľvek predtým. V interiéri zaujme predovšetkým nový systém palubného infotainmentu s “plávajúcim” dotykovým displejom, ktorý cestujúcím sprostredkuje najmodernejšie automobilové technológie. Nová Kia Picanto ponúka väčšie možnosti pre potreby zákazníka s možnosťou výberu farby poťahových látok.

8_KIA_Picanto_GT_Interieur_Location_rgb_small

Majitelia nového Picanta určite ocenia omnoho účinnejšie vybavenie s väčším priestorom interiéru a batožinového priestoru v porovnaní s konkurenciou v danom segmente. Napriek zväčšeniu rázvoru náprav si Picanto zachovalo svoje kompaktné rozmery. S kratším predným previsom a dlhším zadným previsom si nový automobil zachováva rovnakú dĺžku (3595 mm) ako predchádzajúci model.

Nové Picanto bude po prvý razt predstavené verejnosti na autosalóne Geneva International Motor Show v marci 2017 a do predaja sa dostane koncom tretieho štvrťroku 2017.

KIA (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov