Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Suzuki Ignis – 5 kľúčových podrobností

Maruti Ignis je prvý produkt spoločnosti Suzuki, ktorý je možné rezervovať si on-line a bude sa v Indii predávať prostredníctvom Nexa showroomov.

Po modeli Vitara Brezza prináša Maruti Suzuki veľký štart modelu Ignis, ktorý bol klasifikovaný ako prémiové mestské kompaktné vozidlo. Ignis ponúka mnoho funkcií, ktoré sú po prvý raz v tomto segmente a bude v Indii predávaný prostredníctvom Nexa showroomov a bude tiež prvým modelom, ktorý si možno objednať online.

maruti-ignis-interier      maruti-ignis-chassis

  1. Maruti Suzuki Ignis je vytvorený na úplne novej platforme, ktorá je ľahšia a tuhšia. Vďaka nižšej hmotnosti platformy sa zvýšila účinnosť paliva a vozidlo je odolnejšie a bezpečnejšie v nárazových testoch. Štandardný variant Ignisu získal v crashtestoch Euro NCAP 3 hviezdy, zatiaľ čo model s bezpečnostnou platformou získal plný počet 5 hviezdičiek. Nová platforma pomohla Ignis zväčšiť priestor v kabíne úsporami miesta v motorovom priestore. Kontinuálny a hladký tvar platfrmy Ignisu zabezpečuje aj vysokú tuhosť pri súčasnom znížení výstužných prvkov a hmotnosti.
  2. Maruti Ignis je klasifikovaný ako prémiové mestské kompaktné vozidlo. Má LED svetlomety a bezkľúčový vstup, tlačidlo štart/stop, zadné parkovacie senzory, elektricky nastaviteľné a skladacie sedadlá, ovládanie klimatizácie, nový volant s ovládacími prvkami pre telefón a hudobný systém. Ignis tiež vybavený 7-palcovým dotykovým displejom s informáciami o prejdenej vzdialenosti, priemernej a okamžitej spotrebe paliva, vonkajšej a vnútornej teplote a času. Systém infotainmentu má funkcie Apple CarPlay Android a navigácie na multi-informačnom displeji.
  3. Maruti Suzuki má rovnako ako Baleno a S-Cross airbagy, ABS a ISOFIX úchyty ako štandardnú výbavu. Brzdy vpredu sú diskové, zadné bubnov. Ignis prichádza aj so zadnými parkovacími senzormi.
  4. Svetlá výška modelu Maruti Suzuki Ignis je 180mm, takže vodič nemusí mať obavy z prejazdu cez výmoly a derovnosti ciest v Indii. Má 15-palcové kolesá z ľahkej zliatiny ako štandardnú výbavu, obuté do pneumatík 175/65 R15.
  5. Maruti Suzuki Ignis poháňa zážihový motor VVT so zdvihovým objemom 1,2 litra a 1,3-litrový vznetový motor DdiS, známy z modelu Baleno. Oba motory sú spojené s 5-stupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou AMT.

Ďalším kľúčovým znakom modelu Ignis je dvojfarebný vonkajší lak a očakáva sa, že bude ponúkaný s modrým variantom farby s čiernou alebo bielou strechou, alebo s červeným variantom farby exteriéru s čiernou strechou.

DriveSpark (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov