Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Po GT3 príde Mercedes-AMG GT4

Nadšenie zákazníkov modelov AMG pre motoristický šport ustavične rastie: novinkou je vývoj pretekárskeho automobilu podľa pravidiel GT4.

Tobias Moers, predseda obchodného vedenia spoločnosti Mercedes-AMG GmbH, v rámci oslavy pri príležitosti ukončenia sezóny 2016 poskytol zákazníckym tímom a jazdcom prvý náhľad na nový Mercedes-AMG GT4.

Customer Sports 2016, Mercedes-AMG GT4

Vývoj nového pretekárskeho vozidla vychádza z modelu GT R značky Mercedes-AMG, ktorý predstavili v tomto roku. Špičkový športovec v programe Mercedes-AMG má optimálne predpoklady na nasadenie v motoristickom športe. Ako už v prípade pretekárskeho modelu AMG GT3, aj v prípade nového člena rodiny motoristického športu AMG patria medzi hlavné ciele vývoja vysoký komfort pre používateľa a vynikajúca úroveň bezpečnosti.

Začiatkom decembra, pri ukážke náhľadu novinky, Tobias Moers ďalej zdôraznil: „Vývoj GT4 Mercedes-AMG je ďalším dôležitým krokom na ceste postupného rozširovania nášho programu Mercedes-AMG pre motoristický šport. Vynikajúca spätná väzba tímov našich zákazníkov k modelu AMG GT3 a rastúci záujem o pretekárske vozidlá kategórie GT4 nás posilnili v našom rozhodnutí. Tešíme sa, že oslovíme ešte väčšiu cieľovú skupinu amatérskych a profesionálnych jazdcov a tímov.“

Daimler (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov