Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


„Beštia alfa“ od Rezvani Motors dostala originálne dvere

Malosériová americká automobilka z Kalifornie Rezvani Motors predstavila nesmierne atraktívnu novinku. Malý roadster Beast Alpha (pozn. „Alfa beštia“) totiž spolieha na nízku hmotnosť, skvelé ovládanie, minimum elektroniky a veľký výkon.

AB_01  AB_02

Typickým znakom nového modelu Beast Alpha sú dvere označované ako „sidewinder“. Tie pripomínajú svojim otváraním hlavné dvere minivanu. Hoci tieto sa otvárajú do strany a dopredu. Za originalitu sa však „platí“, takže napríklad pri parkovaní sa určite bude hodiť viac miesta.

AB_03  AB_04

Kabína a interiér na prvý pohľad vypadajú skromne, ale vo svojej podstate im nič zásadné nechýba. Pred karbonovým volantom (pozn. 300 g), ktorý je ľahší ako volant v „efjednotke“, je súťažnými vozmi inšpirovaná digitálna prístrojová doska.

AB_07  AB_08

Stredovú konzolu zdobí infotainment s rozhraním Apple CarPlay aj Android Auto. Čalúnenie prakticky všetkého od sedadiel po výplne dverí obstaráva koža a Alcantara, výbava obsahuje i klimatizáciu, airbagy alebo volič jazdného režimu.

AB_05  AB_06

Pod kapotou je aj naďalej 2,4-litrový štvorvalec K24 od Hondy, po novom však preplňovaný turbodmýchadlom. Maximálny výkon je tak 373 kW (507 k), ktorý na zadné kolesá transferuje manuálna šesťstupňová prevodovka alebo automatická sekvenčná skrinka. Výrobca udáva zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a maximálnu rýchlosť 281 km/h.

AB_09  AB_10

Motor je štandardne spojený s klasickým šesťstupňovým manuálom, za príplatok je ale k dispozícii aj sekvenčná prevodovka. Základom vozu však už nie je Ariel Atom, ale hliníkový podvozok od britského Lotusu. Cena automobilu, ktorého výroba údajne zaberie maximálne dvanásť týždňov, sa pohybuje od 200.000 dolárov vyššie.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov