Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nový Volkswagen Arteon: fastback extratriedy

Veľké udalosti vrhajú svoj tieň dopredu. Tri mesiace pred svetovou premiérou povytiahol Volkswagen oponu a poskytol prvý pohľad na zbrusu novú tvár svojej novej vlajkovej lode.

Podobu pripravovaného štvordverového automobilu približuje prvý zverejnený nákres fastbacku, ktorý sa v portfóliu značky chystá zaradiť pred obľúbený Passat.

Avantgardný dizajn a výkonná dynamika: emocionálne akcenty zaraďujú nový top model spoločnosti Volkswagen do vyššej strednej triedy, niekde pred model Passat. Arteon robí Štvordverová kupé fastback Arteon robí na prvý pohľad silný dojem.

Arteon demonštruje aj prevahu. Progresívna konštrukcia jazykom nováčika podtrhuje reprezentatívne tvrdenia o svojej triede a tiež odráža novú tvár značky. Na prednej časti karosérie sa to prejaví nápadnou maskou chladiča, ktorej rebrá siahajú až do trojrozmerne usporiadaných LED svetlometov. Nebude to klasická limuzína typu sedan, ale fastback s klesajúcou líniou strechy a výklopnou zadnou časťou, ktorá uľahčí prístup do obrovského batožinového priestoru. Ale nielen vizuálne sľubuje Arteon potešenie z jazdy na vysokej úrovni. Jeho bezrámové zasklenie dverí je v typickom štýle Grand Tourismo.

Dizajnér Tobias Sühlmann miluje výzvy, estetiku, dynamický štýl s funkčnosťouu v harmonickom súlade. Potvrdzujú to aj jeho slová: „Arteon evokuje na prvý pohľad nadšenie svojím výrazne expresívnym dizajnom a potom prekvapuje svojimi praktickými cnosťami – táto kombinácia je jedinečná!“

Dokonca aj názov novo vyvinutého modelu naznačuje svoje ambície. “Art” – angl. for Art – umenie, odkazuje na emocionálny charakter a harmonické línie fastbacku. Koncovka “eon” je zas odkazom na jeho prémiový charakter, čo Volkswagen  už využil napríklad pri modeli Phideon, ktorý tróni na hornom konci čínskeho trhu  a vyjadruje sebavedomú eleganciu a prémiovú atmosféru.

V marci 2017 bude Arteon predstavený verejnosti na autosalóne v Ženeve. Štart predaja sa očakáva v lete budúceho roka.

VW (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov