Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Lamborghini Centenario Roadster? Najdrahší a najbláznivejší model v stajni

V podstate ide o nástupcu modelu Centenario Coupe, ktorý mal pripomínať 100. výročie narodenia Ferruccia Lamborghiniho. Talianska automobilka pri tejto príležitosti predstavila najbláznivejší roadster v doterajšej histórii, ktorý je súčasne najdrahším modelom z tejto fabriky.

LCR_00  LCR_01

LCR_02  LCR_03

Dizajn auta je agresívny a má krivky rovnaké ako coupe, no na rozdiel od neho nemá strechu. Exkluzívne pôsobí aj nová farba „Argento Centenario“ so strieborným matným povrchom, ktorý využíva high-tech proces rozpúšťania kovu pri riedení a znižuje vzhľad kovového zrna.

LCR_04  LCR_05

LCR_06  LCR_07

Tento superšportiak bude najsilnejším modelom od Lambroghini, ktorý bude poháňať dvanásťvalcový motor s výkonom 574 kW. Pri zrýchlení vozidla z nuly na stovku udáva výrobca hodnotu 2,9 sekundy. Pri maximálnej rýchlosti 350 km/h konštruktéri vybavili model Centenario Roadster zadným pohonom na zlepšenie stability a agility.

LCR_08  LCR_10

LCR_11  LCR_13

Z tohto pozoruhodného kabrioletu sa však vyrobí len 20 kusov, navyše všetky už sú vypredané. Kabriolet je trochu drahší ako jeho príbuzný so strechou, asi o 250.000 amerických dolárov (225.326 eur). Pri súčasnou výmennom kurze sa cena Centenario Roadsteru pohybuje okolo 2,23 milióna USD (2,009.914 eur).

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov