Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nový Citroën C3 na Slovensku už v predaji.

V Modre, teda symbolicky medzi Trnavou a Bratislavou, predstavuje dnes Citroën svoju novinku – výlučne v Trnave vyrábaný model Citroën C3.

Ako uviedol v prezentácii generálny riaditeľ zastúpenia značiek Peugeot, Citroën a DS na Slovensku Matúš Paľa, Citroën prežíva veľmi úspešné obdobie. Krátko po uvedení modelov Citroën SpaceTourer a C4 Picasso prichádza do predaja model C3. Už jeho predchodca dokázal osloviť 3,5 milióna zákazníkov. Všetko nasvedčuje, že aj prichádzajúci model bude minimálne rovnako úspešný.

IMG_3252    IMG_3247

Nový Citroën C3 stojí na rovnakej platforme ako predchodca, no jeho rázvor narástol o pozoruhodných 7 cm. Vidieť ich predovšetkým na zadných sedadlách a tiež v batožinovom priestore, ktorý dosiahol objem 300 l. Na dĺžku mu pribudlo 5 cm, na šírku 2, pričom výška klesla o 5 cm. Dominantným znakom vonkajšieho dizajnu sú nepochybne plastové prvky AirBump na bokoch vozidla, spolu s nevšednou farebnosťou a možnosťou farebnej personalizácie. K dispozícii je takto až 36 farebných kombinácií, od najveselších až po luxusne decentné.

IMG_3251      IMG_3249

Špecialitou z bohatého zoznamu prvkov či už základnej, alebo voliteľnej výbavy, je palubná kamera ConnectedCam. Umiestnená je vo vnútornom spätnom zrkadle a sníma situáciu pred vozidlom. Dokáže prostredníctvom wi-fi posielať a ukladať video sekvencie alebo jednotlivé fotografie, ktoré užívateľ “odpaľuje” tlačidlom/spúštou priamo na kamere. O zmysle záznamu pokiaľ ide o dôkaz v prípade nehody, ale ani o zábavnej funkcii zo zaujímavých ciest nie je potrebné písať detailne.

Interiér vychádza z osvedčenej koncepcia známej z modelu C4 Catus. Dominuje mu teda výrazne horizontálne členená palubná doska s dominantným, veľkým dotykovým displejom uprostred zaujímavo nezvyčajnými prvkami, ako napr. vnútornými koženými rúčkami dverí a pod.

Nový Citroën C3 prichádza s benzínovými motormi s výkonovým spektrom 68 – 110 k, dieselovými 75 – 100 k. K dispozícii je dokonca aj verzia s možnosťou využitia LPG a do ponuky onedlho pribudne aj automatická prevodovka.

Ceny sa začínajú na 8 990 €, verzia s rádiom a klimatizáciou sa začína na 9 990 €. Za LPG je príplatok 1 500 €. K dispozícii je už u všetkých dealerov značky Citroën na Slovensku.

Dalibor Klíma, foto: autor

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov