Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

„Karbónové šaty“ od Felder Felder inšpirované štýlom BMWi

Módna kolekcia na tému elektriny je druhou spoluprácou medzi Felder Felder a BMW ako vedúcou spoločnosťou v automobilovom priemysle pre zodpovedný prístup k životnému prostrediu.

FELDER FELDER BMW I8  FELDER FELDER BMW I8

Nemecké dvojičky Daniela a Annette Felderové, tvoriace pod pseudonymom Felder Felder, oslavujú okrúhle 10-ročné jubileum trvalo udržateľnými látkami a materiálmi. Vrcholom novej kolekcie sú „karbónové šaty“, inšpirované štýlom BMW i, z uhlíkových vlákien z programu elektrických automobilov BMW.

FELDER FELDER BMW I8  FELDER FELDER BMW I8

Práve uhlíkové vlákna tvoria 97 percent materiálu použitého na prepracované kovovošedé šaty, ktorých výroba zabrala viac než 100 hodín. Unikátna textúra dodáva tomuto materiálu veľmi futuristický vzhľad. Navyše je tento odvážny materiál ľahší, trvanlivejší a na dotyk príjemnejší než iné súčasné materiály.

FELDER FELDER BMW I8  FELDER FELDER BMW I8

Tieto vlastnosti spoločne s originálnym strihom vytvorili zo šiat hlavnú hviezdu kolekcie. Ekologický materiál , ktorý sa v módnom priemysle doteraz príliš nepoužíval, vznikol na rovnakom mieste, kde BMW vyrába uhlíkové tkaniny pre svoje priekopnícke elektrické a plug – in hybridné vozidlá.

FELDER FELDER BMW I8

„Uhlíkové vlákna sú fantastické a iné ako všetky ostatné materiály, ktoré sme kedy používali – sme vďačné za to, že sme sa s nimi mohli pracovať ako prvé. Tkané vlákna nám dali viac voľnosti a umožnili nám búrať hranice pri navrhovaní skutočne udržateľnej módy. Majú skvelú štruktúru a karbónový vzhľad. Tešíme sa, že budeme môcť svoju kolekciu ukázať čo najväčšiemu množstvu ľudí,“ uvádza sa v reakcii módnych dvojičiek.

Široká nová kolekcia sa v duchu značky opiera o štýl rock and rollu, ktorý dopĺňajú elektrické motívy a novo pojaté prvky z celej uplynulej dekády. Daniela a Annette Felderové svoju výnimočnú kolekciu predstavili tretí septembrový piatok na exkluzívnej VIP večeri v Londýne. Značka Felder Felder spolupracuje s priekopníkom na poli elektromobility – BMW i – už druhý rok. Cieľom tejto spolupráce je vznik udržateľných a ekologických kolekcií.

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Felder_16  Felder_13

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Felder_17  Felder_14

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

-jj-, BMW

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov