Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Paríž 2016: Nový Mercedes-Benz Triedy E All-Terrain

Inteligentné všestranné kombi v markantnom outfite má kombinovanú spotrebu paliva len 5,1 l/100 km a emisie CO2 137 g/km.

Či poľná cesta lesom alebo strmé serpentíny na zasneženej ceste k lyžiarskej chate… Kde sa konvenčné kombi často musí vzdať, novej triede E All-Terrain neprekážajú ani nespevnené cesty vďaka zvýšenej svetlej výške a veľkým kolesám a štandardnému pohonu všetkých kolies 4MATIC. A vyzerá mohutne a príťažlivo v štýle vozidiel SUV s rozšírenými podbehmi. Svoju svetovú premiéru oslávi Triedy E All-Terrain onedlho na parížskom autosalónu. Jeho predaj začne na jar budúceho roku.

Mercedes-Benz E-Klasse All-Terrain (S213), 2016     Mercedes-Benz E-Klasse All-Terrain (S213), 2016

Nový model All-Terrain vyčnieva z radu klasických modelov Triedy E. Pôsobí dynamicky a poskytuje moderný luxus so zdôrazňovaním suverenity. All Terrain je ďalším veľvyslancom filozofie automobilky Mercedes Benz a zmyselne jasne vymedzuje moderný luxus.

Najnápadnejším prednej časti vozidla sú dve lamelové mriežky s centrálne vloženou hviezdou. Lamely sú vyrobené z irídia striebra. Robustný vzhľad podporuje aj trojdielny predný nárazník trojdielny, v hornej časti vo farbe karosérie a v spodnej časti z čierneho plastu.Pri bočnom pohľade zaujmú exkluzívne 19- alebo 20-palcové kolesá a väčšia svetlá výška, poskytujúce lepšie off-road pohodlie. Aj vzadu má All-Terrain má špecifický trojdilny nárazník. Hore vo farbe karosérie a dole z čierneho plastu. Interiér vychádza z módu

AVANTGARDE, na požiadanie sú k dispozícii ďalšie exkluzívne dizajnové prvky. Nový model má všetky inovácie z Triedy E z hľadiska bezpečnosti a komfortu.

Zo začiatku bude All-Terrain k dispozícii ako E 220 d 4MATIC (143 kW/194 k) s novo vyvinutým štvorvalcovým dieselovým motorom. Krátko potom príde verzia so vznetovým šesťvalcom. Obidva modely majú štandardne novú deväťstupňovú automatickú prevoovku 9G TRONIC.

All-Terrain je štandardne dodávaný s dynamickým módom SELECT. Uumožňuje využívať päť jazdných programov s rôznymi charakteristikami motora, prevodovky, riadenia a ESP®. Po zvolení programu pohonu všetkých kolies sa zvýši podvozok v súvislosti so štandardným AIR BODY CONTROL až o 20 mm pri rýchlosti do 35 km/h. Upravia sa aj hodnoty pre ESP®, krútiaci moment a kontroly trakcie (ASR). Vďaka pneumatickému  odpružením s tromi úrovňami je jazda komfortne pohodlná.V porovnaní s klasickým modelom Triedy E je  Trieda E All-Terrain o 29 milimetrov vyšší. Svetlá výška je 121 až 156 mm.

MB (šr)

 

Technické údaje:

 Mercedes All-Terrain E 220 d 4MATIC
Počet valcov/usporiadanie 4/R
Objem motor (cm3) 1 950
Výkon (kW/k pri ot/min) 143/194 pri 3 800
Krútiaci moment (Nm pri ot/min) 400 prii 1 600-2 800
Kombinovaná spotreba (l/100 km) 5,1
Emisie  CO2 (g/km) 137
Prevodovka 9G-TRONIC
Zrýchlenie 0-100 km/h (s) 8,0
Maximálna rýchlosť  (km/h) 232

 

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov