Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Ďalšie pódium pre Richarda Šikyňu na ADAC.

Posledné tohtoročné podujatie najprestížnejšieho európskeho seriálu v motokrose „ADAC MX Masters“ sa konalo po ročnej pauze na trati v Holzgerlingene. Richard Šikyňa sa so seriálom rozlúčil tým najlepším spôsobom.

Šikyňa_Holzgerlingen_2016_01

Po prvej predčasne ukončenej jazde pre nebezpečné podmienky na trati v druhej prišiel do cieľa tretí. Ďalším pódiovým umiestnenie v tomto seriáli dokazuje všetkým, že v jeho osobe nám vyrastá nástupca našich niekdajších slávnych motokrosových jazdcov. V celkovom hodnotení seriálu skončil na 9. mieste a udržal sa v TOP 10 v triede MX2. Usporiadatelia seriálu ADAC MX Masters si určite posledné podujatie sezóny predstavovali úplne inak. Aj napriek veľkej snahe nedokázali eliminovať následky celonočného dažďa a rozmočená trať sa stala nočnou morou nie len pre nich. Jazdcom v triede MX Junior nakoniec preteky úplne zrušili a v triede Youngster (MX2) aj Masters (MX1) predčasne ukončili 1. jazdy. Až 2. jazdy nakoniec absolvovali pretekári celé a mohli sa rozdať posledné body do konečného hodnotenia. Richard Šikyňa sa s nástrahami trate vysporiadal výborne a to už v 1. jazde. V čase predčasného prerušenia pretekov bol na 3. mieste. Riaditeľstvo pretekov nakoniec rozhodlo aj napriek tomu, že sa v triede MX2 neodjazdila ani polovica predpísaného času, že rozdelia polovicu bodov, ale v poradí po 3. kole, kedy bol Richard ešte piaty. V 2. pretekoch mu už ale radosť z pódiového umiestnenia nikto nezobral a jeho fotografie z tretieho miesta na stupni víťazov obleteli minimálne motokrosovú Európu. V celkovom poradí v Holzgerlingene mu to zo ziskom 28 bodov nakoniec vynieslo 4. miesto.

Šikyňa_Holzgerlingen_2016_02

Richard Šikyňa: „V kvalifikácii som mal technické problémy a postúpil som až zo 17. miesta v skupine. Aj napriek nepriaznivej pozícii na rampe som mal v 1. jazde dobrý štart. Bol som tam okolo desiatky. Rýchlo som sa posúval dopredu a v 4. kole som už bol tretí. V 6. kole ale bola jazda ukončená červenou vlajkou. Bohužiaľ rozhodcovia brali výsledky 2 kolá pred ukončením jazdy a tak mi z prvej jazdy vyšlo 5. miesto. Do 2. jazdy som sa tešil, aj keď stále popŕchalo a trať už bola poriadne náročná. Štart mi tiež celkom vyšiel, aj keď nie ako ten prvý. Dostal som sa ale dopredu a väčšinu jazdy som jazdil piaty. Ku koncu jazdy dvaja jazdci predo mnou urobili chybu, čo som využil a do cieľa som prišil tretí. Celkovo mi vyšlo 4. miesto z čoho som trochu sklamaný, ale so svojimi jazdami som spokojný.

 

MX Slovakia (pl)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov