Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Hyundai na Rally Deutschland na stupňoch víťazov

Tím Hyundai Motorsport dosiahol na v prebiehajúcom ročníku 2016 FIA World Rally Championship (WRC) mimoriadny úspech. Dani Sordo a Thierry Neuville skončili na druhom a treťom.

V jednom z doteraz najvzrušujúcejších záverov súťaže v rámci tejto sezóny bojovali tri posádky o druhé miesto. Sordo, Neuville a Andreas Mikkelsen z tímu Volkswagen Motorsport mali na štarte záverečných rýchlostných skúšok v nedeľu dopoludnia časy v rozpätí iba štyroch sekúnd.

Hlavný súboj sa odohral na Sauertal Power Stage s dĺžkou 14,84 km po zrušení predposlednej rýchlostnej skúšky (SS17 Dhrontal 2) v nedeľu ráno. Hoci Neuville vyhral Power Stage, bol to nakoniec Sordo, kto obsadil druhé miesto. Na konci súťaže dvojicu posádok tímu Hyundai Shell World Rally Team delilo od seba iba neuveriteľných 0,1 sekundy. Hayden Paddon, štartujúci za Hyundai Mobis World Rally Team, sa umiestnil na piatom mieste.

Celkový výsledok konsolidoval druhú pozíciu tímu Hyundai Motorsport v hodnotení výrobcov, keď tím prekonal hranicu 200 bodov (201 bodov oproti 256 bodom vedúceho tímu Volkswagen Motorsport) pred štyrmi zostávajúcimi súťažami do konca sezóny (Korzika, Španielsko, Veľká Británia a Austrália).