Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Kia a Žilinská univerzita motivujú mladých ľudí k štúdiu technických odborov.

Predstavitelia Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky, spoločnosti Kia Motors Slovakia a Žilinskej univerzity slávnostne odovzdali 43 účastníkom Automobilovej JUNIOR akadémie diplom o jej absolvovaní. Žiaci základných škôl zo Žilinského kraja sa počas týždenného letného tábora v období od 25. do 29. júla dozvedeli najnovšie informácie o moderných trendoch v automobilovom priemysle a prostredníctvom praktických cvičení spoznali výrobný proces automobilu. Automobilová JUNIOR akadémia takto učí žiakov pretaviť nadobudnuté poznatky do praxe.

Kia JA 2

Výučba hravou formou prebiehala striedavo vo Vzdelávacom stredisku spoločnosti Kia Motors Slovakia, na pôde Žilinskej univerzity a v priestoroch Dopravnej akadémie Žilina. Za Žilinskú univerzitu podujatie administratívne zabezpečoval Klub priateľov a absolventov Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity a finančne ho podporila Nadácia Kia Motors Slovakia.

„Automobilová JUNIOR akadémia spája myšlienky a potreby automobiliek a technických univerzít na Slovensku. Prvý ročník podujatia hodnotíme pozitívne. Účastníci na Žilinskej univerzite absolvovali spolu 12 prednášok a 4 cvičenia so zameraním na vozidlá, fungovanie mestskej dopravy, bezpečnosť, diagnostiku, vyskúšali si ako funguje elektromobil, dozvedeli sa ako navrhnúť vozidlo na solárny pohon. Veríme, že aj takého aktivity prispejú k motivácii mladých ľudí venovať sa v budúcnosti technickým odvetviam,“ povedal doc. Ing. Milan Trunkvalter, PhD., prvý prorektor a prorektor pre vzdelávanie zo Žilinskej univerzity.

????????????????????????????????????

Mladí „akademici“ absolvovali prehliadku výrobného závodu Kia, počas ktorej získali reálnu predstavu o tom, aké rôzne operácie si vyžaduje výroba automobilu. Na prednáškach sa žiaci oboznámili s elektromobilmi ako aj asistenčnými systémami. Všetky získané poznatky deti zužitkovali pri montáži vlastných motokár, na ktorých účastníci rozdelení do piatich skupín na záver aj pretekali.

„Do akadémie som sa prihlásil, pretože som chcel vedieť viac o autách a nikde inde som nemal možnosť sa o nich dozvedieť tak veľa ako tu. Prekvapilo ma, že sa za deň dokáže vyrobiť toľko áut a ako sú všetky stroje nakalibrované tak, že to stíhajú,“ prezradil Tomáš Makuch, študent  Gymnázia J. M. Hurbana v Čadci.

„Som veľmi rád, že závod Kia Motors Slovakia sa projektu Automobilovej JUNIOR akadémie zúčastnil a priamo prispel k jeho organizácii. V dnešnej dobe je veľmi dôležité, aby sme už žiakov základných škôl motivovali ku štúdiu technických odborov. Automobilová JUNIOR akadémia žiakov zaujala, čo potvrdili samotní absolventi a verím, že to bol pre nich pekný a užitočný zážitok, počas ktorého zistili, čo všetko produkcia automobilov vyžaduje,“ povedal Branislav Hadár, vedúci oddelenia vzdelávania spoločnosti Kia Motors Slovakia.

Okrem zaujímavých poznatkov či prežitých zážitkov absolventi Automobilovej JUNIOR akadémie získali aj žiacky index a absolventský diplom ako vstupnú motiváciu pri spoznávaní tajuplného sveta moderných technológií.

Kia (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov